Зборови и пароли изработени со алуминиумска жица

АЛУМИНИУМ

El алуминиумска жица се користи за безброј занаетиНаправени се од парчиња накит како прстени и ѓердани до контејнери или дури и украс за закачалки.

Во ова пост ние го користиме алуминиумска жица да креира зборови и текстови со тоа. И, оваа техника стана многу модерна и се применува во безброј додатоци. Вие само треба да направите малку пребарување на Интернет и сигурно ќе бидете изненадени од одлични креации направени од занаетчии.

Материјали

  1. Алуминиумска жица од различни бои.
  2. Форцепс кружен врв.
  3. Машини да се намали.

Proceso

АЛУМИНИУМ Најважната работа да го направите ова занаетчиство е да се земе предвид како сакаме да ги направиме буквите. Очигледно, дизајнот треба да биде со следени букви и без празни места. Прво ќе го напишеме текстот што сакаме да го рефлектираме на лист хартија, а потоа со жица алуминиум Beе обликуваме со многу трпеливост и ќе ни помогнеме со пинцетите со кружни врвови.

Конечно, ќе ги свиткаме врвовите за да не дупнат и парчето ќе го поставиме каде сакаме, или на ѓердан, на синџир со клучеви или едноставно како украс на парче мебел.

До следното DIY.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.