Натпревар XNUMX со густа гума Ева

игра тик так гума ева

Кој вели дека секогаш мора да купувате игри за да си поминете убаво? Со малку материјали и малку време, можете да создадете игра на тик-прст за да уживате како семејство. Овој занает е идеален да се прави со деца затоа што тие ќе почувствуваат задоволство кога прават добро направени работи, а исто така, да можат да играат веднаш штом завршат со нешто што самите го создадоа со свои раце.

Тогаш не пропуштајте колку е лесно да направите ваков вид занает да започнете да го правите токму сега.

Materialsе ви требаат материјали

 • Три дебели гумени листови ЕВА од различни бои, секоја (бои за избор)
 • Тијарес
 • Црн маркер
 • Молив
 • Правило

Како се прави занаетчиството

Прво ќе треба да ја подготвите таблата. За да го направите ова, едноставно е како да земете густ гумен лист Ева (ја избравме портокаловата боја) и да го пресечеме на квадрат. Создадовме табла со 20 см од секоја страна на плоштадот.

Откако ќе ја имаме плоштадот, таа е поделена на 9 различни квадрати и за нив, само ќе треба да ги нацртате потребните вертикални и хоризонтални линии со правило, како што можете да видите на сликата. Секој квадрат мери околу 6'6 см така што е што е можно поизбалансирано. Ги разгледавме линиите во црна ознака за да стане попривлечно.

Следно треба да направите три плочки за секој играч, Избравме три жолти плочки и три црвени. Направивме кругови како чипови и откако направивме, ги исечевме.

Откако ќе го направите сето ова, ќе ја имате подготвена играта за да можете да уживате во неа како семејство.

Како што можете да видите, тоа е многу лесно и едноставно, затоа нема да имате проблеми да го правите тоа со мали деца, иако треба да внимавате на употребата на ножици.

DAV

Loveе обожавате да уживате во овој занает, а потоа да играте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.