Идеи да ги направите во нашата градина наспроти убавото време

Здраво на сите! Денес ви донесуваме компилација од нашите најдобри идеи да ги направиме во нашата градина и украсете го малку по малку во добро време, за да можете да уживате во него што е можно повеќе.

Дали сакате да видите кои се овие идеи?

Идеја број 1: Центар на жардиниери со тегли со различна големина.

Декорирањето со тегли секогаш носи рустикален допир во нашите градини, ако можеме да ги добиеме старите тегли многу подобро.

Ако сакате да видите како да ја направите оваа идеја за градинарство чекор по чекор, можете да го направите со прегледување на следниот линк: Централна градинарска декорација со тегли

Идеја број 2: маса и столче со исечени трупци

Дали имате парче земја каде што требаше да исечете дрво? Не се ослободувајте од тоа, продолжете да го имате во вашиот живот на друг начин. И што подобро од оваа!

Ако сакате да видите како да ја направите оваа идеја за градинарство чекор по чекор, можете да го направите со прегледување на следниот линк: Маса и столови со трупци за нашата градина

Идеја број 3: украсен агол

Дневници, тегли, итн ... користете ги за да направите шармантни агли во вашата градина и ќе видите како ја забележувате промената.

Ако сакате да видите како да ја направите оваа идеја за градинарство чекор по чекор, можете да го направите со прегледување на следниот линк: Идеја за украсување на еден агол од градината

Идеја број 4: Бубамари за украсување на градината или нашите простори со растенија.

Кој подобар начин да додадете шармантен допир на вашите градински агли? Можеме да насликаме камења како мали животни и да ги поставуваме меѓу саксиите, некои скриени, други повидливи итн ... и да си играме со украсот.

Ако сакате да видите како да ја направите оваа идеја за градинарство чекор по чекор, можете да го направите со прегледување на следниот линк: Бубамари за градина

И подготвени! Со сите овие идеи можеме да започнеме да ја украсуваме нашата градина за да ја направиме пријатна и да ги изненадиме оние што ја посетуваат. Тоа сигурно ги маѓепсува сите.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.