Идеи за украсување DIY за спални соби

навлаки за перници

За декорација на спални соби можете да изберете помеѓу купување на различни елементи што сакате да ги ставите, како на пр фотелја или столна ламба, а исто така и за создавање на сопствени парчиња. Во оваа статија гледаме некои Идеи за украсување DIY за спални соби што можете да направите со свои раце за да дадете личен допир на таа интимна соба.

Навлаки за перници

на навлаки за перници Може да бидат многу едноставни за правење или подетално, во зависност од вашите вкусови. И пред с,, многу прилагодливо. Исто така, не мора да купувате нови перници, само отстранете ги старите навлаки или самите покријте ги перниците.

Перниците се многу практични и, покрај тоа, кревет ќе биде многу убаво. Може да имате онолку колку што сакате. Можете исто така да ги промените кориците за да одговараат на сезоната во годината или настаните што сакате да ги истакнете во декорацијата, како што се Божиќ, Ноќта на вештерките, Денот на вineубените итн.

Кортинас

DIY завеси

Ако користите завеси, можете исто така направете ги самиНа Лесно се менуваат и исто така може да се комбинираат со други текстилни украси, вклучувајќи навлаки за перница. Иако за нивно менување потребно е малку работа, исто така можете да го направите според годишното време или кога сакате да и дадете поинаков воздух на спалната соба.

Глава за глава

Насловот на креветот е исто така а елемент за декорација на спалната соба што можете сами да го направите. Можете да го направите со текстил за да одговараат на останатите елементи, да користите рециклирани елементи, да изберете дрвени елементи итн.

Светилки

DIY светилки

Останати Елемент за украсување DIY што можете сами да го направите се светилките, и таванот и другите помошни маси. Можете лесно да го комбинирате со останатите елементи што сте ги создале или со други што сте ги купиле, или едноставно да користите материјали кои се во контраст. Доколку сакате, можете да користите природни влакна или рециклирани предмети, како и текстил и други поелегантни материјали.

Wallидна уметност

Велиме wallидна уметност затоа што овој термин одговара на с you што можете да закачите, од слики до фотографии до текстилни мозаици, метални креации, геометриски дизајни, венци, фаќачи на соништа или што било друго што можете да помислите, како што се сложени елементи. од рециклирани елементиНа Можете да си играте со формите, материјалите, а исто така и со светлата.

Издувам

DIY издувам

Пуфите се декоративни елементи кои се многу корисни. Во спална соба, во зависност од нивната висина и форма, тие можат да послужат како кошули за чевли, како помошен елемент за седење или оставање на облеката што ќе го носиш. И можете сами да ги направите. Вие само треба да го изберете стилот и да започнете со работа.

Wallид на светла

Наместо да користите помошни светилки или како дополнување на овие, можете поставете ленти од мали светилки на wallидот добро виси, добро помеѓу мебелот и декоративните елементи на спалната соба. Може да постигнете фантастични ефекти и да создадете шармантна атмосфера.

Обновен помошен мебел

антички реставриран мебел за спална соба

Можете вратете го античкиот мебел и дајте им го изгледот што најмногу ви се допаѓа. Можете да им дадете модерен или секојдневен воздух, или да ги вратите во гроздобер стил. Имате многу опции, од полици до ноќни маси, минување низ огледала, wallидни полици или висечки елементи, странични маси.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.