Идеи за украсување на нашиот дом

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме некои совршени идеи за украсување на нашиот дом. Некои од нив може да се направат лесно и со рециклирани материјали, така што нема да мора да инвестираме во материјали.

Дали сакате да видите кои се овие идеи?

Идеја број 1: држач за свеќи со лушпи од ф’стаци

Оваа идеја е совршена за украсување на секоја вечер во нашиот дом и изненадување на нашите гости. Можете да направите неколку за да ги имате во центарот на табелата за украси.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Држач за свеќи со лушпи од ф'стаци

Идеја број 2: Огледало изработено со макрама

Станува сè помодерно во декорацијата да се додаваат предмети од макрама. Ова огледало е нешто едноставно да се направи и е совршено да ги украсува нашите простории и да му даде топол допир.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Огледало за Macrame

Идеја број 3: Рамка украсена со јажиња и / или волна

Вообичаено е да имаме стари рамки за фотографии дома, кои не ги сакаме или што веќе нè уморија. За да продолжите да ги користите, ви ја донесуваме оваа идеја која е одлична и може да се направи лесно.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Рамка украсена со јажиња и волна

Идеја број 4: Сад за рециклирање метална корпа

Овој вид корпи за отпадоци е совршен како саксии за цвеќе, бидејќи тие се метални и добро ја држат водата. Со некои жици и реси, тие можат да украсат кој било агол и на тој начин да го продолжат својот живот како саксии за цвеќе.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Саден сад со стара корпа за отпадоци

И подготвени! Со овие идеи можеме да започнеме со повторна употреба на предметите што ги имаме дома и да ги претвориме во нешто што ни се допаѓа.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.