36 исечоци за деца за печатење

Слика| Монфокус преку Pixabay

Пресеците се едно од најомилените хоби во детството. Сигурно имате спомени од детството во кои сте се забавувале отсекувајќи различни човечки или животински фигури на кои им биле ставени најразновидните додатоци за да се рекреираат сцени. Дури е веројатно дека во одреден момент сте дизајнирале, насликале и исечете свои исечоци ако немате при рака печатена тетратка.

Cut-outs се една од најкласичните игри со кои уживаа цели генерации. Од баби и дедовци до внуци. Постојат различни видови, но на сите им е заедничко развојот на детската имагинација и креативност.

Во случај да сакате да им дадете на вашите деца или внуци некои исечоци со кои можат да си играат, во овој пост ви прикажуваме различни модели на исечоци за печатење за деца. Дури и вие самите можете да исечете некои и да запомните моменти од вашето детство. Не пропуштајте и погледнете ги сите овие пресечени предлози!

Детски исечоци за печатење на животинска фигура

Животните се едни од најсмешните и најшарените исечоци за печатење бидејќи се обидуваат да ги реплицираат различните форми кои се наоѓаат во природата. Подолу можете да видите група на исечоци за деца за печатење со животинска тема. Откако ќе завршите, можете да ги користите за украсување на полиците во детската соба или како играчки за децата да си ја замислат сопствената фарма.

Крава за печатење исечоци за деца

Слика| Тети моделер

Исечени исечоци за деца за печатење во форма на црно-бела крава со точки.

исечоци за деца за печатење со магаре

Слика| Тети моделер

Детски исечоци за печатење во форма на магаре со сиво крзно.

Зајак за печатење исечоци за деца

Слика| Тети моделер

Отсекувања за печатење за деца во форма на убав кафеав зајак.

Пресеци за деца за печатење

Слика| Тети моделер

Детски исечоци за печатење во форма на убав лав со кафена грива.

Детски исечоци за печатење од нилски коњ

Слика| Тети моделер

Детски исечоци за печатење во форма на голем насмеан нилски коњ.

исечоци за деца за печатење за кучиња

Слика| Тети моделер

Пресеци за деца што може да се печатат во форма на кафеаво дамче кученце.

Исечоци за печатење со животинска маска за деца

Брз и лесен начин да добиете детски костим за карневалот, ако оваа година бикот ве фатил, но вашите деца мораат да одат на забава на училиште, е да испечатите еден од овие животински маски и поклопете ја со бојата на фустанот. Проверете ги овие идеи!

Пресеци за деца за печатење со маска за свињи

Слика| Тети моделер

Пресеци за деца со лице на розово прасе за печатење.

Жолта пеперутка за печатење исечоци за деца

Слика| Тети моделер

Детски исечоци за печатење во форма на жолта и јоргована пеперутка.

Детски исечоци за печатење со пеперутка од јоргован

Слика| Тети моделер

Детски исечоци за печатење во форма на виолетова и јоргована пеперутка.

Фокс детски исечоци за печатење

Слика| Тети моделер

Детски исечоци за печатење во форма на лице на лукава лисица.

исечоци за печатење за деца од бик

Слика| Тети моделер

Отсекувања за печатење за деца во облик на лице на храбар бик.

Исечете делови за печатење за деца и бојадисување на животински маски

Други модели на исечоци за печатење за деца што можете исто така боја се маските во облик на животно. Одлични се за најмалите да имаат многу забавно време прво да ги обојат овие маски, а потоа да ги исечат за да играат или да придружуваат костим со животинска тема. Ќе видите дека има многу различни модели од кучиња, мачки, свињи и леопарди до слонови, лавови и крави.

 

Пресеци за деца за печатење маски за кучиња

Слика| сликарство.com

Отсекувања за печатење за деца со лице на убаво куче со уши.

исечоци за деца за печатење со мачки

Слика| сликарство.com

Исечени исечоци за деца со лице на мачка со шишки за печатење.

исечоци за деца за печатење на свињи

Слика| сликарство.com

Отсекувања за печатење за деца со лице на свиња.

Лав детски исечоци за печатење

Слика| сликарство.com

Отсекувања за печатење за деца со лице на жесток лав.

Леопард Детски исечоци за печатење

Слика| PintarDibujo.com Исечени парчиња за печатење за деца со лице на страшен леопард.

Детски исечоци за печатење со слон

Слика| PintarDibujo.com Исечени парчиња за печатење за деца со лице на насмеан слон.

Исечоци за деца за печатење од кравјо лице

Слика| сликарство.com

Отсекувања за печатење за деца со лице на слатко кравјо.

Божиќни детски исечоци за печатење

Божиќните празници се фантастично време за децата да уживаат во слободното време сликајќи, боење и создавање забавни изработки со овие Божиќни детски исечоци за печатење. Подолу ќе видите некои модели само за отсекување, а исто така и други модели за бојадисување и отсекување. Искористете ги предностите и направете ги сите за време на овие празници!

Божиќни ангелски исечоци за деца за печатење

Слика| Тети моделер

Пресеци за печатење за деца на Божиќен ангел.

Елф Божиќ Детска исечоци за печатење

Слика| Тети моделер

Исечоци за деца за печатење со елф на Дедо Мраз.

Дедо Мраз исечоци за печатење за деца

Слика| Тети моделер

Пресеци за печатење за децата на Дедо Мраз во црвена облека.

Божиќни детски исечоци за печатење

Слика| Тети моделер

Исечени парчиња за деца од Божиќна коцка за печатење.

Сечи за деца за печатење снешко

Слика| цртежи.thingsdepeques.com

Детски исечоци за печатење снешко.

Пресеци за деца со можност за печатење на Божиќното раѓање

Слика| цртежи.thingsdepeques.com

Отсекувања за печатење за деца од Божиќна Божиќна сцена.

Исечоци за печатење на новогодишна елка за деца

Слика| цртежи.thingsdepeques.com

Пресеци за деца на новогодишна елка за печатење.

 

Дедо Мраз исечоци за печатење за деца

Слика| цртежи.thingsdepeques.com

Пресеци за деца со можност за печатење на смешен Дедо Мраз.

Исечоци за кукли за печатење за деца

На гроздобер исечоци за кукли Тие се едни од класиците во овој тип на хоби. Карактеристични се по тоа што имаат карактер на кукла на која можете да и ставите различни видови фустани и додатоци. Има и други помодерни дизајни но со исти карактеристики. Изберете ги исечоците за кукли што најмногу ви се допаѓаат!

Исечоци за кукли за печатење за деца

Слика| Редакциски Рим

Пресеци за деца за печатење со кукла со цветна круна.

Исечоци за детски кукли за медицинска сестра што може да се печатат

Слика| Редакциски Рим

Пресеци за деца за печатење со кукла медицинска сестра.

Девојчиња за детска кукла за печатење

Слика| Редакциски Рим

Отсекувања за печатење за деца со кукла и фустани.

Исечоци за кукли за печатење за деца

Слика| водич за деца

Отсекувања за печатење за деца со кукла и капа.

Исечоци за кукли за печатење за деца

Слика| водич за деца

Пресеци за деца со балерина за печатење.

Детски исечоци за печатење на Дизни

Други исечоци за деца за печатење што ќе ги сакаат најмалите во куќата се тие принцези од фабриките на Дизни. Ако на вашите деца им се допаѓа оваа тема, не можете да ги пропуштите следните модели бидејќи веројатно сите ќе сакаат да ги изведат. Подолу ќе најдете исечоци на принцезата Ариел, Јасмин, Аурора, Бел или Покахонтас.

Пресеци за деца за печатење Ариел

Слика| Easycrafts.com

Исечете парчиња за печатење за деца со принцезата Ариел.

Аурора Детски исечоци за печатење

Слика| цртежи.thingsdepeques.com

Пресеци за деца за печатење со принцезата Аурора.

Детски исечоци за печатење со јасмин

Слика| Easycrafts.com

Пресеци за деца за печатење со принцезата Јасмин.

Бела исечоци за печатење за деца

Слика| Easycrafts.com

Отсекувања за печатење за деца со принцезата Бел.

Детски исечоци за печатење од Покахонтас

Слика| цртежи.thingsdepeques.com

Пресеци за деца за печатење со принцезата Покахонтас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.