Како да направите гумена кутија за моливи за обоени моливи.

Здраво, започнавме по неколкудневен одмор и да видиме како да направите гумена кутија за моливи за обоени моливи.

Ние ќе го направиме овој случај така што ќе ги имате сите моливи во ред. Многу е едноставно да се направи и потребни се малку материјали.

Материјали:

 • Гомаева.
 • Молив.
 • Правило
 • Машина.
 • Ножици
 • Јаже со глувче.
 • Копче.

Процес:

 • Користев гума од 30 X 20 см. Должината ќе варира во зависност од моливите што сакате да ги ставите во куќиштето. Theе ја поделиме ширината на гума за џвакање на четири дела, обележувајќи 4-8-12 и 16 см. Истото ќе го сториме подолу.
 • За да ги направиме парчињата каде ќе одат моливчињата, ќе користиме линијар и секачот, ставајќи нешто под за да ја заштитиме масата. Прво ќе го усогласиме крајот и двете марки што ги направивме и ги исековме од 1,5 см и ќе направиме парчиња од 1,5 см. со одвојување од 0,5 см. Повторување на овие парчиња според моливите што ќе ги задржиме во случајот. (Можевме да го сториме и со обележување со молив и сечење со ножици).
 • Откако ќе ги завршиме четирите редови, Треба да биде како што е наведено на сликата. На другиот крај ќе оставиме два до три сантиметри.

 • Сега ќе одиме врзете парче кабел на копче.
 • На крајот, каде што оставивме разлика од два до три сантиметри, со ножиците ќе направиме дупка во центарот.

 • Вметнуваме крај на кондомот низ дупката и врзуваме мушка за да биде поубаво.
 • Паметно! веќе Треба да ги вметнеме само моливите и да ги засукаме.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира. И, ако се осмелите да го сторите тоа, би сакал да добијам фотографија од вашите креации на која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следното !.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.