Како да направите држач за свеќи со рециклирање на конзерва туна.

Денес дојдов со идеја за украсување на домот, ајде да видиме како да направиме држач за свеќи за рециклирање конзерва туна.  Конзервите од туна можат повторно да се користат и да прават многу работи, вклучително и држач за свеќи што ќе биде одлично ако вечерате и сакате да ја декорирате масата. Исто така е многу лесно да се направи и за само неколку чекори ќе го промените изгледот и ќе му дадете можност на друга употреба.

Материјали:

 • Мала конзерва туна.
 • Двострана лента.
 • Ткаенина од бурлап.
 • Сисал кабел или јаже.
 • Песок од плажа.

Процес:

 • Измерете ја ширината на конзервата, не е потребно да имате метар, туку со ткаенината ја ставате во конзервата и ја обележувате саканата ширина. Исечете лента од ткаенината до оваа ширина и потоа отстранете две нишки така што е меки.
 • Ставете двострана лента околу конзервата. Ако немате двострана лента, овој чекор е издаден бидејќи ќе биде прикачен на крајот, само треба да се постави подобро.

 • Потоа нанесете ја ткаенината Покривајќи го целиот преглед на конзервата, исечете го вишокот ткаенина.
 • Одете трипати со јажето околу конзервата со јажето сисал.

 • Направете јамка сега и исечете ја низата за да направите мала јамка.
 • Воведете го песокот до средината на конзервата. Ако немате песок, може да бидат мали камчиња, така што свеќата е подигната и удобно може да се запали.

Ставете ја свеќата внатре и ќе имате подготвен држач за свеќи, на лесен и економичен начин.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира, знаете дека ако се осмелите да го сторите тоа, со задоволство ќе го видам на која било од моите социјални мрежи. Се гледаме на следното !.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.