Како да направите ознака за прилагодена мешавина

Во денешниот пост ќе видите како да направите индивидуална ознака за мешавина да го користите како што сакате: картичка за подароци, обележувачи, итн ...

Youе ви кажам дека медиумскиот микс е мешавина од уметнички техники и во овој случај ќе мешаме декупаж, акварели, акрилик ... Сето тоа во едно што ќе ви го покажам подолу.

Материјали за создавање на ознака за прилагодени мешавини:

 • Акции на виолетова картичка.
 • Акварел или хартија во тешка категорија.
 • Украсена хартиена салфетка.
 • Акварели.
 • Акрилик
 • Црн маркер.
 • Вежба.
 • Лента, чипка.
 • Двострана лента.
 • Ножици
 • Фина четка.
 • Лепило за Декупаж (Можете да користите бел лепак разреден со вода).

Процес за правење ознака:

 • Започнете со украсената салфетка, одделувајќи го слојот на цртежот од другите две. Со четка натопена во вода нанесете по контурите на цртежот што сакате да го користите.
 • Рипс внимателно таа област, ќе видите дека ќе се скрши добро.
 • Аплицирај лепило за декупаж на правоаголникот од акварел хартија и внимателно ставете го цртежот на салфетката. Секогаш четкајте неколку потези од центарот до краевите за да биде добро залепен и без брчки.

 • Аплицирај подолу акварел За празните области, направете го тоа по ваш вкус и оставете ја четката да тече со бојата. Оставете го да се исуши.
 • За него е редот акрилик. Во мојот случај, јас користев спреј, но можеш да го нанесеш со четка, оставајќи капки да паѓаат на површината.

 • Да се ​​направи ознаката корта еден од аглите на горниот дел во форма на триаголник. Користете како основа за да го направите другиот агол, така што двата ќе бидат исти.
 • Завршете ја контурата на ознаката, за ова поминете ги ножиците стружење хартијата, ќе добиете по рустикален изглед.

 • Поставете го двострана лента Во обратна насока.
 • Направете иста ознака на картонска боја во боја, но половина сантиметар поголем и во ширина и во должина. Залепете ја украсената ознака на неа.

 • Означи а лажни зашиени со црниот маркер околу контурата на ознаката.
 • Тогаш персонализираат ознаката. Името можете да го ставите ако е за подарок или збор како во овој случај.

 • Пирс дупка, може да ставиш ѓубре ако сакаш.
 • предок панделките и тантелата, дури и кабелот за да го врзете каде сакате.

Може да се удвои и како обележувач сега кога се ближи денот на книгата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.