Како да направите освежувач на воздухот во форма на срце.

Во денешниот тик ви покажувам како да направите освежувач на воздухот во форма на срце, практичен и декоративен детал што ќе биде одличен за Денот на вineубените да ја украси куќата и да ја намести со тој парфем кој најмногу ти се допаѓа.

Материјали:

За да го направиме овој освежувач на воздухот ќе ни требаат:

 • Фолио.
 • Тела.
 • Ножици
 • Молив.
 • Пинови.
 • Игла и конец.
 • Машина за шиење (по избор, може да се шие рачно).
 • Cица
 • Копче.
 • Вата.

Процес:

 • Подгответе се урнек за срцето. Преклопете лист хартија на половина и означете ја средината на срцето, така ќе добиете симетрично срце. Исечете со ножиците по контурата.
 • Исечете квадрат од ткаенина и формираат триаголник, прицврстена со иглички. (Мерењето на триаголникот мора да биде доволно големо за да одговара на вашето срце, можете да го направите оној колку што сакате).

 • Место подолу образецот на ткаенинскиот триаголник и обезбедете со игла.
 • Поминете го моливот околу контурата и исечете го потоа оставајќи еден сантиметар околу периметарот.
 • Шие со машината а заостанување токму таму каде што имавте обележано со молив. Секогаш оставајте неколку инчи незашиени и завршете на почетокот и на крајот.

 • Направете неколку малечки исеченици во клунот каде што двете криви се среќаваат нормално, така што потоа не ја повлекува таа област.
 • Свртете ја ткаенината, воведувајќи малку по малку низ дупката што ја оставивте без да ве споите, сè додека не биде целосно, можете да ги користите ножиците за да го отстраните клунот од срцето и да го направите совршен.

 • Откако е целосно исправено, можете да испеглате за да го обележите цвест и постепено да го воведувате вата низ дупката што си заминал.
 • Поминете а скриен цвест да се затвори јазот и да се шие копче во центарот на срцето како украс.

 • Исечете парче од кабел, направете го како што сакате и според големината на срцето.
 • Шие со неколку конци за да го задржи до срцето како како да се обеси.

Веќе го имате вашиот освежувач на воздухот. Ставете го парфемот што ви се допаѓа и направете онолку колку што сакате, можете да го поставите на врата, на полица, на столот. Одлично е да се украсуваат и да се даваат како подароци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.