Како да направите синџир за подароци за подароци на мајката

Во денешниот пост ќе ви покажам како да направите приврзок за клучеви како подарок за денот на мајката. Многупати намерата и фактот дека тоа го правиме со свои раце се повеќе сметаат кога се одлучуваме за подарок за нашите мајки, бидејќи тие заслужуваат сè. Па, да го видиме чекор по чекор на овој толку оригинален приврзок за клучеви.

Материјали:

 • Ткаенина во боја што најмногу ви се допаѓа, може да се печати или обична.
 • Панделки од различни форми, може да биде и чипка.
 • Декоративен клуч.
 • Азбучни марки.
 • Мастило
 • Молив.
 • Полнење или вата.
 • Нишка и игла.
 • Елелет или дупка на копче.
 • За Ringвони за да го поставиш клучот.
 • Сисален кабел.
 • Машина за шиење.

Процес:

 • Започнува со ставете печат на една од лентите за украсување, во мојот случај го ставив зборот дома, но можете да го напишете името на мама за да го персонализирате уште повеќе.
 • Направете различни апликации на ленти или чипка на ткаенината.

 • Означи кругНаправете го тоа со големината што ја претпочитате приврзок за клучеви, за ова можете да си помогнете со чаша или кој било предмет со цилиндрична форма. Направете втор круг на друго парче ткаенина, што ќе служи за грбот.
 • Исечете две парчиња кабел и шијте заедно со клучот од крпата.

 • Потоа поставете вата или пополнете помеѓу двата круга y шијте со две машини за заклучувањеs, исто така можете да го направите тоа во цик-цак, како сакате.
 • Вметнете ја елетата или дупчица и поминете го прстенот низ него за да го поставите клучот.

И, ќе го подготвите приврзокот за клучеви!!! совршен подарок за денот на мајката, сигурно ќе ја изненадите. Можете да го направите тоа персонализирано и размислувајќи за боите што најмногу ви се допаѓаат и ќе биде сигурен хит.

Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира да го направите тоа, знаете дека можете да сакате и да споделувате за да можат повеќе луѓе да го сторат тоа.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.