Како да направите рамка за фото-повик

 

Дали имате забава во близина и сакате да направите нешто поразлично? Ние сме во сезоната на причест или можеби роденден во близина и сакате да го изненадите протагонистот ... епа денес дојдов со предлог: подгответе фото-повик за забавата и тоа ќе биди сигурен хит, Willе ви покажам како да направите рамка за фото-повик и за само три чекори ќе ја имате подготвена.

Материјали:

 • Дебел картон.
 • Секач или ножици.
 • молив.
 • Црн акрилик.
 • Декоративни мотиви.
 • Картон.
 • Пенкало за обележување.
 • Правило
 • Двострана лента.

Процес:

 • Прво треба да размислите за големината на вашата рамка. направете го цртежот со молив и потоа пресечете го по линијата. Во овој случај, сакав да има малку форма за да му даде поинаков изглед. За сечење, помогнете си со секачот и правилото и во заоблени места можете да го направите со отпорни ножици.
 • Насликајте ја рамката. Може да биде бојата што најдобро ви одговара со комплетот за фотоканирање. Доколку е потребно, оставете го да се исуши и дајте втор слој на боја.

 • Ако ќе изненадите некого, можете поставете знак со избраната тема. За да го направите ова, нацртајте го картонот со обележувачот и направете еден вид постер.
 • Залепете го постерот со рамката со двострана лента.
 • Вие само треба да декорирате. Избрав неколку цвеќиња од крепе хартија што можете да ги најдете чекор по чекор за да ги направите прободени ТУКА. Сакав да биде нешто елегантно и се одлучив за оваа декорација, но може да биде според потребите и темата на забавата.

Треба само да ја подготвите фотоканецот со позадината на сцената и сите додатоци што ќе ги најдете, така што гостите се забавуваат правејќи фотографии во оваа прекрасна рамка што ќе ја подготвите.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира, и ако е така, веќе знаете дека би сакал да го споделам на која било од моите социјални мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.