Како да направите убави обетки за 5 минути

pend1 (копија)

Кога се приближува доброто време, имам луда желба да носам секаков вид додатоци во светли и весели бои. Затоа, следејќи го шарениот дух што ја придружува оваа ера, имаме ги дизајнираше овие убави во тек долга со чипка и монистра.

Дали ви се допаѓаат овие обетки? Тие се прилично нели? веќе се дел од прилично, тие се многу лесни за правење Толку лесно што Нема да ви одземе 5 минути за да ги направите. 

Материјали

 1. Чипка или некои остатоци од ткаенина што можете да ги користите за почеток на обетката.
 2. Монистра бојата што најмногу ви се допаѓа.
 3. Памучни пупки сребрено.
 4. Основа за обетки сребрено.
 5. Форцепс.

Proceso

pend (копија)

Откако ќе го избереме материјалот што ќе го користиме, ќе продолжиме со монтажа. Прво, ќе ја исечеме тантелата и за да не се распадне, ќе ги запалиме краевите на краевите со запалка.

Ако користиме ткаенина, можеме да го запалиме целиот раб или да го шиеме двојното парче ткаенина, а исто така да ги шиеме краевите.

Откако ќе ја подготвиме тантелата, Takeе земеме сребрен брис и ќе ги воведеме мониста што ќе ги носиме на обетките. Потоа, со пинцети ќе го исечеме вишокот сребрено брис и со пинцети со кружен врв ќе направиме мијалник во горниот дел од сребрената тампона и ќе го оставиме малку отворен.

pend2 (копија)

Тогаш ќе го поставиме сребрениот брис со мониста на еден од краевите на тантелата и ќе завршиме со затворање на машината за миење. Откако ќе ги додадеме зрнцата на двете обетки, ќе продолжиме да ја поставуваме сребрената основа на обетката на врвот на тантелата.

Да го сториме тоа, ќе биде доволно со малку отворете го мијачот во основата на обетката и вметнете го горниот дел од тантелата. После тоа, само ќе треба да ја затвориме машината за миење и ќе ги подготвиме нашите скапоцени нови обетки.

Се надевам дека ви се допадна и ... До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.