Ева или пенливи гумени рози

ева или пенести гумени рози

Розите тие отсекогаш се сметале за детал поврзан со andубов и пријателство, во зависност од избраната боја. Тие се одлична опција за подарок Сан Валентин или за некој многу посебен.

Во овој пост ќе ве научам како да ги направите овие рози ева или пена гумаи (зависи од земјата каде живеете) на едноставен и многу брз начин.

Резултатот е спектакуларен и можете да дизајнирате свои бои за да ги прилагодите на вашата декорација или на вкусот на лицето на кое ќе и го дадете.

Материјали за правење ева гумени рози

материјали-рози-ева-гума

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Чистачи на зелена цевка

изработка

 1. Исечете ленти од ева гума од приближно 30 х 4 см во боите на избраната роза.

како да направите гумени рози ева1

2. Со помош на ножиците исечете ја целата гумена лента во бранови. Не мора да биде совршен, но интересно е што секој бран е со различна висина, така што розата е убава подоцна.

процес ева2 гумени рози

3. Засукајте ја лентата што произлегува од претходната операција и ставете малку лепак на почетокот и на крајот за да го затворите цветот. како да направите гумени рози ева3

4. Залепете зелен чистач за цевки исечен на половина навнатре.

како да направите ева гумени рози

 

5. Со дупка во ева гума, формирајте неколку лисја и лепете ги на дното на цветот.

како да направите ева гумени рози

 

Завршивме !! Како што можете да видите, процесот е прилично едноставен и тие се многу убави за украсување подарок, картичка, кутија или што и да ви падне на ум. Ако сакате да направите поголеми рози, можете едноставно да ги направите лентите подолги или да лепите неколку заедно. Можете исто така да му дадете допир на боја со постојан маркер и на тој начин да дизајнирате различни цвеќиња. Прашање е да ја оставите вашата фантазија да лета.

ева или пенести гумени рози

Се гледаме на следното упатство.

Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   антички камени часовници dijo

  Во исто време кога во дизајнот се избираат компонентите да создадат систем за контрола кој подоцна извршува одредена задача.