Како да направите предиво

Занаети со конец

Што мислите за оваа слика направена со конци? Дали ви се допаѓа како е или би промениле нешто? Во секој случај, нишките не оставаат никого рамнодушен. Обидете се да направите еден, и ќе видите како вашите гости се приближуваат за поблиску да го прегледаат. Може да вреди и за украсување на куќата (како што е мојот случај), или за давање подарок. И тоа не е мала работа. Темите имаат високи цени. Јас нема да ве измами, иако нејзината методологија е едноставна, мајката автор е трпеливост. Но, вашите шанси се максимални.

Денес ви покажувам како успеав да го направам мојот!

Како да направите слика со материјали за домаќинството

Материјали

 • Теми
 • Ноктите
 • Чекан
 • Штица од дрво

Proceso

процес да се направи нишка

 1. Нацртајте или земете образец што ќе послужи како основа за поставување на ноктите.
 2. Во мојот случај, Користев 51 клинец за кругот, ниту повеќе ниту помалку, и ставам 5 клинци на секои 10 поени, освен една од 11. Иако можеби не изгледа така, 51 е број што дозволува многу можности. Подоцна ќе видиме зошто, но лесно може да се подели со многу други броеви и добро да се вртат комбинациите.
 3. Во овој случај, започнав со придружување на 5 совети. Враќајќи се на почетокот, ја ставив конецот на следниот врв, и така натаму, како што покажувам на третата слика. Важно е да ги затегнете конците, и тие да не олабавуваат. Не е потребно многу, но треба да биде доволно цврсто за да ги направи крути.

Како да направите занаетчиски слики за украсување на куќата

 1. Ја завршив целата бела трага. Потоа додадов кафеава, па зелена и на крај жолта. За секој од нив, го намалував бројот на совети за нокти што се отсуствуваа. Кружниот облик излегува сам, сè додека не ја тргнете низата. На пример, последниот жолт ореол, откачи на секои 8 клинци.
 2. Во овој следен, почнав да правам форма на мало бродче. Двете свеќи се веќе направени. Но, изгледајте како синиот, тоа дава чувство дека сте крути, а виолетовата не. И дали е тоа во сино, се приклучив на спротивните клинци, додека во виолетовата боја ја направив истата низа, но обратно.

Занаети со конци за украсување и давање подароци

 1. Малиот брод заврши! Но погледнете како се приклучив на кафените нишки за да го направам бродот. Бидејќи нема низа, а ноктите се пошироко распоредени, тоа му дава дополнителен допир на дрво. Многу е оригинално.
 2. На втората слика, можете да видите каков е бранот. И работата е што најпрво користев бела нишка, користејќи ја истата техника како и за едрењето на бродот, но користејќи клинец да и друг не. Потоа, го сторив истото со сината нишка, и кога веќе беше на средина, користев друга помека сина нишка, за да ја дадам таа нијанса на пена и про transpирност на сртот на бранот.

Уметности и занаети користејќи нишки за шиење

И вака се покажа на крајот! Се надевам дека сте го сакале, и дека ако не е сега, во одреден момент ќе го сакате, бидејќи навистина, нема да жалам за тоа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лоренцо dijo

  Здраво, започнувам со оваа уметност, забавно е и сликите се многу кул,
  Сега би сакал да направам слика на аквадукт во мојот град, што го имам на фотографија, но не знам како да ја адаптирам фотографијата и да ја испечатам и да ми олеснам да служам како калап.
  Може ли да ми дадете мислење ако ви ја испратам фотографијата?
  Со почит

 2.   Лоренцо dijo

  Здраво, почнувам во оваа уметност на предиво. Сега сум решена да предадам фотографија од аквадукт во мојот град за да служам како образец, но навистина не знам како треба да го сторам тоа. Можете да ми помогнете?
  Со почит

 3.   Даниел dijo

  Здраво. Каков вид дрво да се користи и колку треба да биде широк