Како да направите НЛО за украсување или играње

рециклирање на ufo

Во ова туториал Willе ве научам како да креирате А. НЛО на некој начин лесно y економичен, за да можете да украсите соба, излог или едноставно за да си играат малите. Тие исто така можат да ви помогнат да го направите тоа.

Материјали

Да се ​​создаде НЛО ќе ви треба следново материјали:

 • Пластични плочи
 • Акрилна боја или спреј
 • Пиштол силикон или бел лепак
 • Полимерна глина
 • Пластична чаша или тегла
 • Монистра и брилијанти
 • Cица, конец или јаже

Чекор по чекор

За да направите НЛО, мора да започнете со создавање на долу на бродот. За да го направите ова, едноставно залепете две пластични плочи по должината на работ, оставајќи ги основите надвор.

пластични плочи

Насликајте ги со боја за прскање или акрилна боја, а кога бојата е сува може украсете го садот со монистра, камчиња и искри, симулирајќи ги светлата на НЛО.

ufo светла база ufo

Ако имате Марсовци во мали кукли можете да ги залепите на плочата, но јас ви давам друга опција, обидете се да направите Марсовец со полимерна глина. На следното видео, покрај тоа што можам да го видам процесот на правење НЛО, ви покажувам и како да создадете многу едноставен Марсовец. Децата сакаат да ги прават и да ги измислуваат.

Како што можете да видите, откако ќе го моделирате Марсовецот, можете повторно да ја користите a пластична чаша или Bote исто така пластични и направете го горниот дел од бродот. Важно е овој дел да е транспарентни затоа што ќе го ставиме на врвот на Марсовецот и сакаме да продолжи да се гледа.

марсовец во ufo

Ако сакате да го закачите за да го украсите, можете да направите дупка во основата на бродот или стаклото и да поминете кабел преку него пред да лепите НЛО. Ако сакате да го користите само како играчка или едноставно не сакате да ја обесувате, можете да го прескокнете овој чекор.

Едноставно е да се направи НЛО и ова е резултат.

НЛО

Запомнете дека ако сакате niños подобро е да се користи лепилото Бел лепак, и малку боја акрилик со четка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.