Како да направите картичка со Washi Tape

како да направите картичка со касета лента

Секогаш е слатко даде картичка, во оваа можност, ќе ви покажеме како да направите картичка со Washi Tape.

Карта да подари во секоја пригода.

Кој не сака да подари?

Секогаш е убав дета detail придружувајте подарок со картичка или само честитка, од родендени или зошто се сетивте на таа посебна личност и решивте да направите убав подарок за изненадување

Од таа причина, денес споделуваме оригинална идеја, едноставен и нежен.

Карта со Ваши касета Тоа е многу лесно и ефтино да се направи, бидејќи од Washi касета тоа е лесен за ракување и ефтин материјал.

Материјали за правење картичка со Washi Tape:

За овој занает ќе користиме:

  • Бела картонче со големина А4
  • Лента за миење во два отпечатоци или бои, или исто така во една боја само ако сакате повеќе деликатна и елегантна.
  • Тема за шиење или везови, исто така може да биде кабел
  • Вежба

материјали за картички

Чекори за да направите картичка со Washi Tape:

Чекор 1:

Ние сече а А4 бел картонски лист на половина, а потоа преклопете го на половина и отворете го, како што гледаме во слика подолу:

чекор 1 картичка со касета лента

Чекор 2:

Ние повторно преклопуваме.

Како што можеме да видиме на сликата, ние вежбаме дијагонално.

Во делот горниот дел правиме две дупки заедно и во долниот дупка со помош на дупчење на дупката.

чекор 2 картичка со касета лента

Чекор 3:

Преку двете дупки на врвот ја поминуваме конецот и врзуваме.

чекор 3 картичка со касета лента

Чекор 4:

Ние ја истегнуваме конецот и поминуваме низ дупката на дното на картичката, се врзуваме, како што можеме да видиме во слика подолу.

чекор 4 картичка со касета лента

Чекор 5:

Ние сечеме мали ленти од Ваши лента, лепевме на конецот на двоен начин и сечевме со посакувана форма, во овој случај се одлучив облик на знаменцеТие можат да го сторат тоа во форма на срца, starsвезди, месечини итн.

Потоа ние ја украсуваме нашата картичка со додатоците по ваш избор.

Тие можат да го сторат тоа со налепници во стилот на Бележник, тие исто така можат да напишат убава посвета или порака на предната страна на картичката.

чекор 5 картичка со касета лента

Се надевам дека ви се допаѓа!

Soonе се сретнеме многу скоро!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.