Картичка за мајката

картичка за мајки Донлумузична

Се слави првата недела од мај Денот на мајката и во многу прилики не знаеме што да дадеме. Во овој пост ви донесувам оваа картичка да ги изненадите вашите мајки и таа сигурно ќе биде многу возбудена бидејќи тоа ќе биде специјален подарок направен од рачно.

Со многу малку материјали можеме да ја создадеме оваа едноставна работа, но во исто време и убава. Можеме дури и да рециклираме и да ги искористиме парчињата картон што ни останаа од други работни места.

Материјали за правење картичка

 • Картони во боја
 • Лепак за лепак или силиконски пиштол
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Обоени маркери
 • Правило
 • Тијарес

Процес на елаборација

Исечете две парчиња градежна хартија со следниве мерки:

Голема: 32 24 x cm (преклопете го на половина за да направите 16 x 24)

Мало: парче од 12 х 20 см. 

Откако ќе го исечете, залепете го малиот одозгора на големиот.

картичка за мајката картичка за мајката

Со помош на удар со цветна дупка или моделот што го имате дома направете неколку парчиња ева гума.

картичка за мајката

Изберете четири и поставете ги како цветна градина. Со зелени обележувачи во различни нијанси нацртајте ги стеблата и лисјата на овие растенија.

картичка за мајката

Со црн маркер стави го зборот „мамо“ во цвеќињата. Користете цвет за секоја буква.

картичка за мајката

Тогаш напиши ги зборовите „те сакам“ со бојата што најмногу ви се допаѓа. Обидете се да направите убави букви. Ако не излезат директно, прво можете да ги нацртате со молив.

картичка за мајката

За да ја завршам картичката, додадов некои детали, како на пр сонце и пеперутка летајќи низ градината Запомнете дека можете да го дизајнирате по ваш вкус со бои, форми, итн ...

Треба само да ставиме а Приватна порака за нашата мајка или вклучи фотографија ако сакаме. Така ќе биде многу поубаво.

картичка за мајката

Се надевам дека ви се допадна оваа работа и ако ви се допаѓа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи

Ако сакате картички, предлагам друга што можете да направите. Исто така е совршено за вашата мајка или некој посебен.

Кликнете на сликата за да пристапите до упатството.

Материјали за те сакам картичката на вineубените

Се гледаме на следниот занает.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.