Картичка за честитање на денот на таткото

Здраво на сите! За неколку недели пристигнува Денот на таткото и затоа во овој занает ајде да направиме картичка за да му го честитаме денот на таткото. Тоа е совршен занает за децата да го прават дома или на училиште.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе треба да ги направиме нашите картички за да го честитаме Денот на таткото

 • Продажбата на картички со две бои може да биде контрастна боја за да ги потенцира различните делови на занаетот.
 • Лепак
 • Различни маркери, во бои што најмногу ви се допаѓаат и кои се истакнуваат на картите што ги избравме.
 • Тијарес

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает на следното видео:

 1. Прво ќе избереме која картичка сакаме да ја видиме повеќе во занаетот. Ја ставаме раката како водич за цртање рака на тој картон што го избравме.
 2. Ние го преклопуваме картонот на половина за да исечеме две еднакви раце. Ако сакате да го олесните тоа, можете прво да исечете правоаголник што ги опфаќа двете раце, а потоа да го свиткате за да го исечете.
 3. Ајде сега исечете лента од картон од друга боја. Ширината треба да биде помала од дланката на исечените раце бидејќи ќе биде скриена меѓу нив.
 4. Одиме напишете ја нашата континуирана порака, на пример: на дланката „Те сакам сите ...“ и тој го фрла „... ова“ или нешто покласично како „Честитки ...“ ... што беше најдобриот татко. Од друга страна, исто така, можете да ставите посебна порака што би била на задниот дел од картичката.
 5. Ние ја свиткаме лентата како хармоника, оставајќи ја пораката во центарот и лепи преклопот на краевите до дланките одвнатре.
 6. Нашата картичка ја оставаме свиткана помеѓу неколку книги, така што таа останува многу рамна и бидете изненадувачки што содржи порака внатре.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.