Куче џвакање со стара облека

Здраво на сите! Во овој занает ќе направиме а каснување од куче со стара облекаТоа е совршен начин за рециклирање и, исто така, да се направи играчка за нашето домашно милениче што ќе ни овозможи одлични моменти на игра со него. Можеме да ги користиме и скршените играчки на нашето домашно милениче.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го натераме нашето куче да џвака

 • Стари маици
 • Стари чорапи
 • Скршени играчки
 • Тијарес

Рацете на занает

 1. Првото нешто на што ќе се обидеме извршете го јадрото на забите, За ова можеме да искористиме пар чорапи правејќи шприц со нив или можеме да користиме друг вид јадро, како што во овој случај сум користел остатоци од играчка.
 2. Исечивме кошула или неколку во ленти широки околу два или три прста. Ние ги растегнуваме еден по еден, така што тие се тркалаат на себе.
 3. Ние правиме неколку плетенки кои ќе служат како елементи што висат од играчката и врзете ги со силен јазол во долниот среден дел, земајќи предвид дека треба да излегуваат најмалку околу шест сантиметри. Врземе јазол со сите плетенки веднаш на крајот.

 1. Ние земаме лента и ја тркаламе околу јадрото, добро затегнувајќи и врзување на јазол на секои неколку врти. Ова е да се зајакне јадрото. Исто така, ќе ни помогне да ги зајакнеме и зацврстиме висечките елементи.
 2. Од тука ќе ги земеме лентите и ние ќе ги врзуваме континуираните јазли во секој чекор. Кога ќе завршиме со покривање на играчката, можеме да направиме уште една втора рунда ленти за да добиеме поголема дебелина. Ова ќе зависи од големината на нашето куче, бидејќи ќе му треба нешто поголема играчка или не. Но, гледате дека зголемувањето на дебелината е едноставно како додавање слоеви ткаенина.

И подготвени! Сега можеме да почнеме да играме со нашиот крзнен пријател.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.