Обележувачи во облик на лисица

Обележувачи во облик на лисица

Не пропуштајте како да направите забавни обележувачи во форма на лисица за да можете да ги подарите или да ги имате во вашите најдобри книги.

Велигденски занаети за деца

15 Велигденски занаети за деца

Искористете ги велигденските празници за да ги направите овие 15 многу лесни велигденски занаети за деца со кои одлично ќе се забавувате.

15 лесни занаети за деца

Барате лесни занаети за децата да ја развијат својата креативност? Не пропуштајте ги овие 15 лесни занаети за деца.

Закачалка за маски

Закачалка за маски

Оваа закачалка за маски е лесна за правење и совршена алатка за автономна работа за најмалите во куќата.

Чувствува случај

Лесна футрола за молив со филц

Ова куќиште со молив со филц е идеално за носење на вашите обоени моливи добро складирани и организирани, зазема малку простор и е уникатен и посебен.

Декорирана тетратка на Мини

Бележник украсен со гума ЕВА

Оваа прекрасна тетратка украсена со гума ЕВА е најдобриот начин да ги подготвите материјалите за враќање на децата на училиште.

10 Занаети за родендени

Ако сакате да прославите роденденска забава и барате идеи за уживање на децата, не пропуштајте ги овие 10 занаети за родендени

Комплет карики за деца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа игра на прстени со децата ...

Хипи приврзок изработен со ЦД

Хипи приврзок изработен со ЦД

Овој приврзок е одличен занает за сите оние деца кои сакаат да научат да користат волна. Тие ќе можат да се забавуваат и да се забавуваат.

9 лесни оригами за почеток

Здраво на сите! Денес ви донесуваме 9 многу едноставни фигури за оригами, за да започнете во овој свет. Тоа е начин

Смешни пирати

Смешни пирати да даваат на забави

Откријте како да направите забавни пирати на многу едноставен начин со неколку стапчиња, картон и неколку чоколадни монети за да ги подарите.

Музички глуждови

Музички глуждови

Овие музички глуждови се многу весели и забавни. Со малку ева гума можеме да направиме неверојатни музички инструменти за ...

Натпревар XNUMX со животни

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме оригинален три-по-ред користејќи материјали ...

Космички брод на мирен

Космички брод на мирен

Овој космички брод на смиреност е лесен за правење, убав за гледање и забавен да поминете попладне занаетчиство со децата.

Виси украс за деца

Виси украс за детска соба

Научете како да ја создадете оваа прекрасна и впечатлива виси декорација за детската соба, со малку материјали и спектакуларен резултат.

Чевли за нозе на диносаурус

Чевли за нозе на диносаурус

Откријте како со едноставни картонски кутии со ткива можете да направите оригинални чевли во форма на стапала од диносаурус.

Був со тапи

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа симпатична утка со плута. Е…

Бубамари за градина

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ги направиме овие смешни бубамара од градината. Одлични се ...

Магични балони

Магични балони

Научете како да направите вакви забавни балони исполнети со орбити и сјајна вода. Theirе ви се допадне нивниот релаксирачки ефект кога ќе се исцеди.

Змии направени со помпони

Змии направени со помпони

Осмелете се да направите змии со помпони. Можете да ги охрабрите децата да ги прават и да украсуваат кој било агол од куќата.

Занаети за учење

Здраво на сите! Денес ќе видиме неколку идеи за занаети што треба да ги научиме, тие се совршени за деца ...

Ден на подароци за мајката

Ден на подароци за мајката

Со неколку едноставни чекори можеме да ја направиме оваа оригинална картичка во форма на саксија и со нејзините цвеќиња за Денот на мајката.

Картон Акции Виножито

Виножито картон-приврзок

Откријте како да го направите овој приврзок во форма на виножито за децата да можат да се забавуваат правејќи го. Оригинално за украсување на кој било агол

Игра со меморија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме забавна игра: играта на ...

Дожд стап

Дожд стап

Со голема картонска цевка можеме да ја пресоздадеме неговата форма за да направиме стап за дожд. Направен е со лесни и достапни материјали.

Рециклирана риба од картон

Рециклирана риба од картон

Научете како да направите убава риба од рециклиран картон. Со малку картон, генијалност и боја ќе го имате овој прекрасен занает.

Лесна картичка бубамара

Здраво на сите! Во денешниот занает продолжуваме со занаетите што ја претставуваат пролетта. Во овој случај, да ...

мачка чувар на моливи

Мачка чувар на молив

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова смешно тенџере со моливи во форма ...

Печурка со картони од јајца

Здраво на сите! Во овој занает ќе видиме како да ја направиме оваа симпатична црвена печурка со картони со јајца. Е…

Медуза со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме убава медуза користејќи картон од ...

Кит со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој убав кит со нешто толку едноставно ...

Поддршка за играње карти

Поддршка за играње карти

Изработивме држач за картички, така што најмалите имаат најдобар зафат и видливост за да ја играат оваа забавна игра.

6 Занаети на животни

Здраво на сите! Во оваа статија ќе предложиме 6 занаети на животни што треба да ги направите секое попладне и да ги поминете ...

Картички со сјај и вода

Сјај и картичка за вода

Направивме невообичаена и различна картичка за да можете да честитате или да испратите тајна порака до кого сакате најмногу.

Торба за чување гел

Торба за чување гел

Ние развивме торба за чување на гелот, многу оригинална и забавна, земајќи го вашиот омилен лик и носејќи го вашето средство за дезинфекција.

Оригами лице од слон

Здраво на сите! Продолжуваме со серијата лесни оригами, забавен начин да ги поминете попладневните часови со семејството, со ...

Снешко со шнола

Здраво на сите! Со доаѓањето на зимата, кој подобар начин да направите занаети што ве потсетуваат на снег? Така

Божиќни украси

Божиќни украси со картонски цевки

За овој Божиќ можете да ги направите овие оригинални новогодишни украси кои сигурно ќе направат убав дизајн во некој агол од вашата куќа.

Лесен був со ананас

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме був со ананас на многу едноставен начин и ...

Еже направен со ананас

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој смешен еж со ананас и ...

Смешни ежи

Смешни ежи

Ние ви покажуваме како да ги направите овие забавни ежи направени со волнени помпони и малку картон. Тие се многу смешни и креативни за децата

Смешни мали круни од картон

Не пропуштајте го овој забавен занает со круни што ќе сакате да го правите со вашите деца, тие ќе си поминат убаво!

Чудовиште со чаши со јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова смешно чудовиште со картонски јајца.

Стрела за учење занает

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме уште еден занает за учење во кој најмалите од ...

В Emубен емоџи во гума Ева

Кој не сака емотикони? Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да направите емоџи со ofубовни очи.

Ознаки за багаж направени од деца

Не пропуштајте го овој лесен занает што може да го направите со деца. Тие се едноставни ознаки за багаж за креирање и на кои можете да користите многу.

Навлака за тетратка за кутре

Навлака за тетратка за кутре

Со овој занает можете да создадете покритие за вашата тетратка со кученце. Осмелете се да го креирате бидејќи има pop-up ефект.

Сензорна кутија за правење со деца

Ние ви кажуваме како да направите сензорна кутија на едноставен начин за да можете да го направите тоа со деца и да играте со нив за да разликувате предмети!

Лесен коњ со плута и волна

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој прекрасен и едноставен коњ со тапи ...

Брод против досада

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме брод против досада за тие моменти во ...

Прашка да се направи со деца

Не пропуштајте го овој лесен занает што може да го направите со деца, бидејќи покрај тоа што ќе направат прашка, тие ќе можат да си играат и со своја креација.

Рутинска маса пред спиење

Рутинска маса пред спиење

Со оваа рутинска маса за деца, можете да ги натерате вашите деца да следат неколку мали задачи пред спиење и на забавен начин.

Кутија за гардероба за кукли

Кутија за гардероба за кукли

Со картонска кутија успеавме да направиме одлично рециклирање. Ние ја смисливме неговата форма да изградиме гардероба за кукли и на тој начин да ја чуваме целата нивна облека.

Разберете ги поделбите со занает

Здраво на сите! Денес ќе го направиме овој корисен занает за да ги разбереме поделбите на едноставен начин, тој исто така ќе помогне ...

Скелет со пупки за уши

Не пропуштајте го овој многу едноставен занает за да го сторите тоа со вашите деца. Тие можат да работат фини моторни вештини, меморија и скелет.

Виножито сè ќе работи со децата

Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да продолжите да чувствувате дека сè ќе биде добро, дури и ако работите станат тешки ... децата ќе го сакаат тоа!

Шарен црв да се направи со деца

Не пропуштајте го овој одличен, лесен и брз занает што може да го направите со деца. Тие ќе бидат многу среќни што ќе можат да го направат тоа со свои раце.

Картонска бубамара

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме како да ја направите оваа смешна бубамара од картон многу лесна за ...

Топла силиконски очила

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме очила со топол силикон. Совршени се за да се заврши ...

Јајце чаша за играње поени

Со празен картонски картон за јајца, можете да направите занает со кој ќе играат децата, тоа е лесно и забавно!

Кактус со помпони

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме овој кактус со помпони, многу е лесно да се направи, ...

Мини банџо да се прави со деца

Не пропуштајте го овој едноставен занает за да направите мини инструмент и оставете ги вашите деца да свират со него откако ќе го завршат.

Велигденска свеќа # yomequedoencasa

Здраво на сите! Денес ви донесовме уште еден велигденски занает, ќе ја направиме оваа едноставна Неделна свеќа ...

Помпон чудовиште

Здраво на сите! Во овој занает ќе го направиме ова забавно помпонско чудовиште. Многу е едноставно да се направи, знам ...

Мебел направен со стапови за кукли

Мебел направен со стапови за кукли

Научете како да направите оригинален мебел направен со стапчиња за сладолед, тие ќе бидат идеални за играње со куклите и ќе ги воодушеват сите деца.

Змија со тапи

Здраво! Во денешниот занает ќе ја направиме оваа смешна змија со тапи. Можете да го направите според големината што ја сакате ...

Срце со пост-свое

Ова срце со пост-идеално е идеално да изненади некој посебен. Личноста што ја избравте и посакувате ќе ужива во овој прекрасен детал.

ЕВА вонземски чувари на стапалата

Не пропуштајте го овој прекрасен занает кој се состои од чувар белешки во форма на вонземјанин кој ќе ви помогне да ги зачувате најемотивните белешки.

Смешно гумено глувче ЕВА

Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да направите ЕВА гумен глушец идеален за деца. Следете ги чекорите и ќе видите колку е лесно!