Кинески фенер за деца

Кинески фенер

Сега со карневалски фестивал над време е време да ги научиме малите на другите култури. Од оваа причина, избравме да направиме многу типичен кинески фенер за да го прославиме првиот лунарен месец во Кина. Нивната традиција го означува нивното остварување.

Овој занает е многу едноставен за правење и децата ќе го сакаат бидејќи станува збор за тоа боја, се сече и ставете, трите функции што најмногу ги сака детето во занаетчиството.

Материјали

 • Шаблон на фенер.
 • Обоени моливи.
 • Чувствувани пенкала.
 • Ножици
 • Лепак
 • Спојувач.
 • Тенки картони.

Proceso

 1. печатење шаблонот на фенерот.
 2. Боја Шаблон
 3. Исечете ги рабовите и лентата за зафат и залепете ги на а тенок картон.
 4. трим.
 5. Свиткајте на половина.
 6. Исечете го линија на цртичка.
 7. Приклучете се на фенерот и соблечете го со спојници.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.