ЕВА чудовиште од колачиња

Овој занает е толку забавен и лесен за правење. Ако имате дете кое ја сака улицата Сусам и поточно чудовиштето од колачиња, тогаш овој занает е идеален бидејќи е многу едноставен и Резултатот е одличен за украсување на спалната соба на вашите деца или кој било друг дел од вашиот дом.

Тој е идеален занает за деца над шест години, иако ако се помлади, само ќе треба да ги земете предвид нивните фини моторни вештини за да им помогнете или да обезбедите надзор доколку е потребно.

Што ви треба за да го направите занаетот

 • 1 дебел плав ева гума
 • 1 мал лист тенка бела гума ева
 • 1 мал лист тенка светло или темно кафеава гума ева
 • 1 мал лист тенка црна гума ева
 • 1 парче велкро
 • 1 ножици
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 1 шише специјален лепак за ева гума

Како треба да го направите занаетот

Прво ќе мора да направите голем круг од гума ЕВА со дебелиот син лист. Откако ќе го имате, исечете го. Потоа нацртајте ги очите, устата и зениците на очите на соодветните слики. (кругот на очите со белиот лист, устата и зениците со црниот лист ЕВ гума).

Следно, ќе мора да го нацртате обликот на раката на синиот гумен лист ева и да го исечете (како што гледате на сликата). Потоа, на листот со кафеава пена, нацртајте што ќе биде колачето и исечете го. Залепете ги сите подготвени материјали на лицето на чудовиштето со колачиња со аранжманот што го гледате на сликите.

Потоа исечете парче велкро за да го ставите едниот дел зад лицето на чудовиштето со колачиња, а другиот дел на местото каде што сакате да го залепите за да го украсите.

Лицето на чудовиштето за колачиња ЕВА е подготвено!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.