Корпи со картонски плочи

Корпи со картонски плочи

на плетени или стаклени корпи Тие се многу чести во домовите за да се направи кој било центар за овошје или да се постават разни елементи. Сепак, овие се валкаат многу брзо и се влошуваат со текот на времето. Затоа, денес ви презентираме многу оригинална идеја да направите неколку корпи со картонски плочи.

Овие картонски плочи Чести се и во домовите за одржување одредени забави за возрасни или со деца. Така, денес ве учиме како да го искористите тоа за да извршите а многу оригинален и уникатен декоративен елемент со цел да и дадеме поинаков шмек на нашата кујна.

Материјали

 • Бели картонски плочи.
 • Ножици
 • Ножици Еџер.
 • Правило
 • Молив.
 • Лента за миење
 • 4 клипови.

Proceso

Прво на сите ќе пресечеме 1/4 од надворешната контура на плочата со ножиците за рабови за да му дадат многу поубав дизајн.

Потоа, од задната страна, ќе направиме некои хоризонтални и вертикални линии за да направиме a 9 решетка, обидувајќи се да го направиме централниот плоштад добро бидејќи ова ќе биде основата на нашиот кош.

Потоа, ќе сечеме однадвор до внатре по линиите што ги исековме, на таков начин што изгледа како на сликата подолу.

Корпи со картонски плочи

Конечно, ги групираме парчињата и ги спојуваме со клиповите за да му дадеме форма на корпа. Ние само ќе треба да го погодиме касета лента така што сè е добро обединето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.