Кригла за подароци за денот на таткото

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да украсите кригла на оригинален начин да го подариме на Денот на таткото.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата украсена кригла

 • Кригла, по можност бела, но секоја кригла може да биде одлична, особено ако е оној што има порака на едно од нејзините лица.
 • Црн картон или црна гума од ева. Важно е дека е црно или темно. Ева гумата се препорачува повеќе бидејќи подобро ги поддржува движењата.
 • Двострана ревност.
 • Ножици
 • Молив.

Рацете на занает.

 1. Првото нешто од сите е да имате кригла што сакаме да ја направите како подарок. Добра идеја е, исто така, да ставиме нешто што нашиот татко го сака во чашата, тоа може да биде чоколади, бонбони, колачиња, чоколадо или што било што можеме да уживаме со него и чаша чоколадо, млеко или итн. Идејата е дека подарокот е за нашиот татко, но вклучува и поминување на момент со него додека се користи. Уште повеќе, можете да му дадете две украсени чаши, така што подарокот е поочигледен.
 2. Земаме картон или ева гума од бојата што ја избравме и одиме да се нацрта со молив мустаќи и горна капа. Ние ги отсекуваме фигурите што сме нацртале.

 1. Ајде сега лепи мустаќи и капа на кригла, за ова ќе користиме двострана лента. На овој начин полесно ќе ја отстраните декорацијата за да ја користите чашата и истовремено декорацијата нема да се расипе доколку сакате да ја задржите. Можеме да ја завиткаме и криглата во про clearирна хартија за завиткување.

И подготвени! Веќе имаме добра идеја да украсиме кригла и да ја подготвиме за да ја дадеме на Денот на таткото.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.