Платни кеси за парфимирање на ормарите

Ткаенини од кеси за мирис

Овие ткаенини торби за парфимирање на ормарите се идеално надополнување за да ги ставите во секој плакар или комода каде чувате облека. Тие се толку лесно да го направат тоа во истото попладне можете да направите торби колку што ви требаат, бидејќи тие се практични, прикажани, па дури и совршени за подароци.

Бидејќи секој плакар може да фати мириси, поради влажноста меѓу другото и да има освежувач на воздухот Природното помеѓу облеката ќе спречи тој мирис да се држи до ткаенините. Нема потреба да користите хемикалии и вештини за шиење, можете сами да креирате освежувачи на воздух за кабинетите. Покрај тоа, тие се толку убави што е задоволство да се отвори плакарот и да се најдат овие ткаенини торби.

Торби за платно за плакари, домашен освежувач за ткиво

Платни кеси, материјали

Материјалите што ќе ни требаат се:

 • Ткаенина од мотиви по ваш избор, исто така може да биде мазно. Материјалот не е важен, но памукот е подобар
 • Потпури или сушено цвеќе
 • Лепило за ткаенини
 • на владетел
 • Тијарес
 • Обележувач крпа
 • Лента сатен
 • Еластична
 • Течна суштина лаванда, цимет или вашиот омилен мирис

Чекор по чекор

чекор 1

Прво, ќе ги нацртаме мерењата на ткаенината потребни за создавање на вреќи за ткаенина. Овие мерења се приближни и дури не треба да бидат точни.

Исечивме две парчиња ткаенина за да ја создадеме секоја торба од крпа. Сечеме парчиња ткаенина колку што сакаме, може да бидат со различна големина.

Ние се соочуваме со парчиња ткаенина и нанесете дарежлив слој лепило за ткаенина. Ги ставаме двете парчиња и притискаме. Можете да ставите неколку шноли за да го фаворизирате сојузот додека лепилото се суши.

Ние исто така правиме мала полите на горниот отвор, па ќе биде повнимателно. Ги повторуваме чекорите за сите парчиња ткаенина, додека немате торби за плакари од ткаенина колку што сакате да направите.

Го оставаме лепилото целосно да се исуши, кога е подготвено, ги превртуваме торбите со ткаенина.

Ги пополнуваме вреќите со исушено цвеќе или потпури. Иако веќе имаат мирис, додаваме неколку капки течна суштина за да го направиме мирисот поупорен и долготраен.

Ги затвораме ткаенините кеси со еластична лента. Исечивме парче сатенска лента и го споивме со ластик за да ги украсиме нашите ароматични вреќи за ормарите. И подготвен, веќе ги имаме торбите подготвени да ги ставиме на комодата, фиоката за постелнина, па дури и, да украсите полица и на тој начин да ја ароматизирате вашата соба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)