Камен круг за дрво

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме нова идеја за градината. Areе направиме камен круг за дрво.

Дали сакате да видите како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот камен круг

 • цемент
 • Арена
 • Вода
 • Камења со различна големина (може да бидат украсни или земени од поле)
 • Количка или голема кофа за месење на цементот
 • Легона, врв, лопатка
 • Четка

Рацете на занает

 1. Првото нешто што ќе направиме е да ги редиме камењата покрај дрвото и дизајнирајте колку е голем кругот. За ова ќе користиме легон или малку за да направиме мала дупка што веќе има форма на круг.
 2. Тогаш е време да направи цемент. Во количката ќе ставиме три лопати песок за еден цемент. Убаво мешаме додека не се измеша добро и додаваме вода за да создадеме паста. Додаваме вода малку по малку за да не остане течна.

 1. Ние го ставаме цементот во кругот што ги создадовме со легоната и ставаме залепени камења на врвот секој.

 

 1. Откако ќе заврши овој прв ред, ќе го сториме тоа ставете цемент одвнатре, така што тие ќе останат добро фиксирани.

 1. Во ова време ќе додадеме уште еден ред помали камења и ќе завршиме со украсување на нашиот круг со мали камења што ќе ги залепиме во местата каде што може да се види многу цемент.
 2. Откако ќе заврши саканата висина, повторно ќе ставиме цемент одвнатре за да ги поправиме камењата добро.
 3. Веднаш штом цементот ќе почне да се исуши, ќе земеме четка и Brushе ја четкаме надворешноста за да го отстраниме цементот што останува..
 4. Да се ​​стави крај, ќе го пополниме кругот со земја и ќе ставиме растенија или семиња да се создаде мала градина околу дрвото.

И подготвени! Сега можеме да го додадеме овој круг во нашата градина.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.