Кружен вентилатор за хартија што треба да се прави со деца

Овој занает е идеален да се прави со деца, покрај тоа, сега кога преостанува уште малку топлина, можете да имате свој вентилатор за хартија! Лесно е да се направи, а исто така ефикасен. Нема да мора да одите да купувате фанови насекаде, затоа што Со неколку материјали можете да ги направите дома како семејство.

Можете да направите обожаватели колку што ви требаат, бидејќи тоа е многу лесно, потребни се неколку упатства и децата ќе бидат воодушевени и од процесот и од резултатот. Дали си спремен? Забележете и ќе видите колку е едноставно!

Што ви треба за да го направите занаетот

  • 2 поло стапови со иста боја
  • 4 обоени листови со иста или различна боја
  • Лепак или лепак
  • Обоена еластична нишка

Како се прави занаетчиството

Првото нешто што треба да направите е да ги изберете четирите бои на фолијата и потоа да ги свиткате како што гледате на сликата. Откако ќе ги имате четирите фолија фолија, ќе мора да лепите едниот крај на едниот со другиот крај, како што можете да видите на сликите. Lookе изгледа како ефект на хармоника.

Откако ќе го подготвите ова, придружете им се и ставете ја еластичната нишка што ја имате (или јаже или слично) во долниот дел, така што ќе биде добро прицврстена. Потоа, откако ќе ја достигнете оваа точка, ќе мора да земете стапови од поло и да ги залепите на секој крај, како што можете да видите на сликата. Значи, кога е суво од тоа да ги залепите, можете да го поместите и ставете ја во кружна положба на вентилаторот.

Добрата работа кај овој вентилатор е што тој исто така може да се преклопи и да се врзе така што може да се носи во вашата торба или да се чува во фиока чекајќи да биде врел за да може да го користите. Можете исто така да ги прилагодите листовите хартија ... оставете ја имагинацијата да се врати за да ги направи вентилаторите уште поладни! Toе ги сакате резултатите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.