Кукла кревет со картон

Кукла кревет со картон

на кукли и плишани животни Тие се играчките што најмногу ги сакаат момчињата и девојчињата, покрај тоа, тие обично ги имаат сите додатоци за нив во нивната соба, колички, ќебиња, кревети, итн. Сепак, сите овие додатоци чинат малку пари, па затоа денес ве учиме да заштедите на овие со тоа што ќе направите оригинален кревет.

Овој кревет направен од картон Youе ве извлече од неволја кога вашето дете ќе побара да и купите една за неговата кукла. На овој начин, ќе го научите на важноста да може да рециклира работи за да формира нови и корисни предмети за своја забава.

Материјали

 • Картон.
 • Ножици или секач.
 • Правило
 • Молив.
 • Бел лепак.

Proceso

Како прво, ќе мора нацртајте ги парчињата на креветот за кукли со помош на молив и линијар на картон. Подолу ви ги оставам шаблоните на овој кревет, мерењата се во инчи, само треба да го помножите секое мерење со 2 (пр: 54 ″ = 3).

Кукла кревет со картон

Откако ќе се нацрта и пренесе на картон, ќе го исечеме секое парче многу внимателно со ножици или нож. Треба да бидете малку претпазливи со внатрешните резови бидејќи тие ќе бидат оние што ќе го соберат креветот.

Кукла кревет со картон

Конечно, ние мора да го составиме секое парче и, откако сите ќе се осигураме дека добро се вклопуваат, ќе лепиме со бел лепак. Исто така, ако сакате можете да го декорирате со светли бои или апстрактни цртежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.