Кутии со кутии

Кутии со навлаки за кутии

На куадрос Тие се многу важни во секој дом, без разлика дали треба да поставуваат семејни фотографии, како и да украсат нешто апстрактно. Затоа, денес ве учиме да направите некои убави многу оригинални слики во која најмалите во куќата можат да ни помогнат.

Со неколку едноставни кутии за чевли, каде што ќе ги користиме само нивните капаци, можеме да ги направиме апстрактни комбинации од овие навлаки за украсување на кој било агол од куќата. На овој начин, им даваме персонализиран и модерен допир на нашите wallsидови.

Материјали

 • Врвови од кутии.
 • Обвивка за подароци.
 • Лепак
 • Ножици
 • Снопови за облека.
 • Орнаменти.
 • Cица или јаже.

Proceso

Прво на сите ќе ги редиме капаците на кутиите со хартија за завиткување, и предната и внатрешната страна. На овој начин, ќе направиме многу оригинално ограничување.

Тогаш ќе се пријавиме лепак на рабовите на кутиите и ние ќе се приклучиме некои капаци со други и оставете ги да се исушат стискајќи ги со штипки за облека.

Конечно, ќе го поставиме јаже на врвот со цел да се обеси на идот. Покрај тоа, ќе ги залепиме различните додатоци или украси што ги избравме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.