Кутија за подароци за денот на таткото

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова кутија за подароци за денот на таткото. Многу е едноставна за правење и исто така е многу убава. Оваа идеја може да се искористи и за изработка на слика и за украсување честитка.

Дали сакате да знаете како можете да ја направите оваа слика?

Материјали што ќе ни требаат за да направиме сликарство на нашиот ден на таткото

 • Слика што ја имаме дома, ако ја немаме, може да се направи.
 • Црн или кафеав картон или ева гума од тие бои
 • Занаетчиски очи
 • Тијарес
 • Молив
 • Лепак
 • Хартија во случај да немаме слика или ако сакаме да направиме честитка

Рацете на занает

 1. Првиот е подгответе ја табелата што ја имаме или хартијата што ќе ја користиме како основа за слика или за честитка. Во последните случаи, ние ќе исечеме квадрат на картон или гума за да ја рамкаме хартијата.
 2. Со молив ќе нацртајте мустаќи, горната капа и моноклот на гумичката од картон или ева. Cutе ги исечеме сите нацртани парчиња.

 1. Откако ќе ги имаме сите парчиња, ќе ги поставиме на сликата или рамката што ја направивме и ќе видиме како повеќе ни се допаѓа. Добра опција е онаа што ја презентираме овде, но исто така можете да ја залепите шапката во еден агол земајќи ја рамката.
 2. Кога ќе имаме сè поставено како што сакаме најмногу, ќе го направиме тоа оди лепи. Внатре во моноклот ќе залепиме занаетчиско око. Може да додадете и други детали како што се машни или вратоврски.

И подготвени! Значи, имаме уште една одлична идеја за подароци за Денот на таткото. Може да разгледате други опции на мрежата за да имате повеќе идеи за подароци.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает за Денот на таткото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.