Кутија украсена со мониста од rhinestone или стакло

caja

Како ја започнавте годината? Дали веќе имате многу Самостојни проекти подготвени за оваа 2015 година? Како и секогаш, оттогаш занаети Вклучено Ние ќе ве придружуваме во вашите DIY со обезбедување нови упатства.

Во денешното упатство ќе работиме со зрна од кристал или кристал и ќе украсиме a мала кутија што може да се искористи за складирање на она што го сакаме или за правење подарок.

Материјали

 1. Мала кутија
 2. Мозори од сјај или кристал
 3. Бел лепак
 4. Четка
 5. Пинцети

Proceso

кутија1

Ние ќе избереме една картон или дрвена кутија да се направи овој занает и некои мониста од кристал или rhinestone по наш вкус. Во овој случај, избравме лесна тиркизна кутија и виолетова rhinestone.

Applyе нанесеме со четка за бел лепак на површината што сакаме да ја украсиме. Избравме да ја пополниме целата површина на полето, како што можете да видите на фотографиите.

Со пинцети ќе го ставиме rhinestone еден по еден на кутијата. Откако ќе завршиме, ќе го оставиме да се исуши и ако сметаме дека е потребно, можеме да ја поправиме површината со нанесување слој од емајл од спреј во боја на мат.

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.