Многу лесен пајак ева гума

ева гумени пајаци лесни занаети

Пајаци Тие се мали животни кои некои ги сакаат, а други се многу исплашени. Тие се совршени за украсување забава за Ноќта на вештерките или кој било хорор занает.

Со многу малку материјали можеме лесно и брзо да ги градиме овие пајаци и резултатот ќе ви се допадне многу. Можете да ги користите како што реков за некои застрашувачки украси за забави или за картички, подароци или кој било проект што треба да го поставите со овие бубачки.

Материјали за производство на пајак

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Подвижни очи
 • Ножици за розење
 • Чистачи на црни цевки

Постапка да се направи пајакот

 •  Со помош на кружен предмет или компас исечете два круга во ева гума од бојата што најмногу ви се допаѓа. Моите имаат дијаметар од 6 сантиметри.
 • Земете две средства за чистење цевки, преклопете ги на половина и исечете ги. Getе добиете четири парчиња.
 • Наредете ги во центарот на кругот за да ги формирате нозете на пајакот.
 • Залепете го другиот круг одозгора со врел силикон за да ги држите нозете за да не паднат.
  гумени пајаци ева занаети деца
 • Со помош на вашите раце, обликувајте ги нозете на пајакот и ставете ги како што сакате.
 • Залепете две движечки очи, избрав две различни големини за да му дадам повеќе израз на лицето.
 • Прицврстете две ленти од црна ева гума за да ги формирате веѓите на пајакот. Ова ќе им даде многу изразување во зависност од тоа како ги поставувате.
 • Со цик-цак ножици направив заби така што тоа е застрашувачки сет на заби.

гумени пајаци ева занаети деца

И досега занаетот денес. Се надевам дека многу ви се допадна и дека ја оставивте вашата фантазија да лета за да создадете многу различни модели.

Се гледаме на следната идеја.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.