Лесен суперхерој со занаетчиски стапови и картон

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе одиме направете го овој едноставен суперхерој со занаетчиски стапови и картон. Не само што е лесно да се направи, туку може да се персонализира и со избирање на боите, па дури и писмото за да поминете забавно време со најмалите во куќата.

Дали сакате да видите како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот суперхерој

 • Занаетчиски стапчиња
 • Картон за правење наметка
 • Маркер во боја што се лепи за картон. Не мора да е со иста боја.
 • Лепак за лепење картон и дрво (лепак, топол силикон, итн.)

Рацете на занает

 1. Startе почнеме да ги подготвуваме сите материјали за да го направиме нашиот суперхерој.
 2. Откако ќе бидеме јасни за боите што ќе ги користиме, ќе го направиме тоа започнете да сликате маска за очите на нашиот суперхерој. Addе додадеме мал лак како нос, и насмевка, што може да биде директно како она што го нацртавме или заокруживме .. по ваш избор. Ако сакате да дадете поспецијален допир, можете да додадете некои занаетчиски очи околу кои ќе ја насликате маската.
 3. Ја додаваме буквата „С“ на суперхерој или буква што ни се допаѓа, може да биде име на име што го ставаме на суперхеројот или наш сопствен иницијал.

 1. Одиме исечете картонски триаголник за да направите наметкаНа Идеално, триаголникот треба да биде помал од должината на занаетчискиот стап, но можете да го направите малку поголем ако сакате.

 1. Одиме залепете ја наметката за занаетчискиот стап, Willе го ставиме почетокот на наметката над буквата што сме ја насликале, во она што би било вратот на суперхеројот.

И подготвено! Ние веќе знаеме како да го направиме овој суперхерој, сега останува само да го прилагодиме вашиот и да почнеме да играме.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.