Лесно елка со сјаен картон

Овој занает е многу едноставен и е идеален за украсување сега на Божиќ. Може да се направи за неколку минути, со малку материјали и ќе биде многу привлечно. Деца над 6 години можат да го сторат тоа независно со неколку упатства од возрасни. За помладите деца ќе им треба водство и помош од возрасно лице.

Следно ќе ви кажеме како да го направите овој лесен Божиќен занает за украсување на која било соба во вашиот дом. Можете да го ставите на полица во вашата дневна соба или дури и во спалната соба на вашите деца ако тие сакаат.

Потребни материјали

  • 1 парк зелена светкава картичка (големина DINA4)
  • 2 самолепливи чувствувани starsвезди
  • 1 лепак за лепило или лепак
  • 1 ножици

Како да го направите овој занает

Како што рековме на почетокот на овој напис, тој е многу едноставен занает и само ќе треба да ги следите чекорите што ќе ги наведеме. Прво ќе мора да направите конус со зелен картон со сјај како што гледате на сликата. Откако ќе го имате, ставете лепак или лепак на хартијата како што гледате на сликата, така што таа е добро залепена и запечатена што ќе биде елката.

Ако видите дека излегува малку, можете да ставите самолеплива лента на задната страна за да остане добро. Бидејќи ќе остане во форма на корнет и конус, ќе мора да го исечете долниот дел од она што ќе биде основата на дрвото, така што ќе остане да стои без да паѓа. Осигурете се дека дрвото може да седи добро и да застане цврсто на масата.

Откако ќе стигнете до оваа точка, треба само да ги ставите самолепливите starsвезди на врвот на дрвото,

И, ќе ја подготвите вашата декоративна и лесна елка!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.