Замрзнати магнети за лето

матирани ева гумени магнети

Магнетите Тие се совршен подарок кога одиме на пат и се сеќаваме на некого. Нашиот фрижидер е исполнет со многу спомени од многу градови низ кои поминуваме. Бидејќи е лето, ви ја предлагам оваа супер лесна и кул идеја за нашиот фрижидер, некои ледени магнети.

Материјали за производство на матирачки магнети

 • Обоена ева гума
 • Постојани маркери
 • Мали црвени помпони
 • Бисери, налепници на сјајот или што било за украсување
 • Магнети

Изработка на замрзнати магнети

 • Исечете ги парчињата како што гледате на сликата, големината не е важна се додека тие имаат добра пропорција, можете да го изберете оној што го сакате.
 • Со кафеав маркер, направете ги линиите што ги гледате на сликата на едната страна, а потоа во спротивна насока за да нацртате решетка, типична за колачето за конуси.

матирани ева гумени магнети

 • Со обележувач со ист тон како топката за сладолед, поминете преку контурата.
 • Со памук и алкохол измешајте ја оваа боја од маркерот за да и дадете чувство на волумен.
 • Лепак на двете парчиња; колачето и сладоледот.
 • Конечно, ставете ја помпоната што ќе биде шлаг на сладоледот.

матирани ева гумени магнети

 • Сега треба да го украсиме сладоледот само со налепници, бисери или што и да имаме дома, можете да користите и мали парчиња обоена гума ева.
 • Залепете го магнетот на грбот за да можете да го залепите во фрижидер и… воила! Завршивме магнет за сладолед.

магнети за сладолед ева гума

Ако ви се допадна резултатот во следното видео, ќе ви покажам 3 различни модели. Се гледаме во следниот проект.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.