Маргарита направи со пластични капачиња за да подари

Цвеќиња Тие се најкористениот ресурс во занаетчиството со многу материјали. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова пластични капаци за рециклирање на маргаритки

Материјали за производство на приклучок маргарита

 • Пластични капачиња за сок, млеко и сл ...
 • Лепак
 • Постојани маркери
 • Зелена слама
 • Ева гумен удар
 • Обоена ева гума

Постапка за правење плута маргарита

 • Подгответе се сите овие парчиња што ќе биде потребно да се изгради нашата маргарита.
 • Поставете ги 5-те приклучоци во позиција да ги формира ливчињата на нашата маргаритка.
 • Откако ќе се постави, сврти го наоколу со цел да се продолжи со процесот.

 • Залепете ја сламата одзади многу внимателно за да не се движат од својата позиција.
 • Исечете круг голема ева гума и залепете ја на заден да ги собереме сите приклучоци заедно.
 • Притиснете така што сламата совршено се држи до капачињата и ева гумата

 • Превртете ја маргаритката и залепете друга жолт круг што ќе биде лице на нашиот цвет.
 • Со машината за дупчење hojas, направи две во зелена боја. Користев ева гума.

 • Залепете ги лисјата многу внимателно на страните на сламата на иста висина.
 • Сега направи срце со удар на срцето и залепете го во центарот.

Ние го украсуваме лицето на маргаритката

 • Сега ќе ги направиме сите детали за маргаритското лице.
 • Startе започнам со очите цртање бели овали со постојан маркер.
 • Подоцна, ќе направам трепките и областа околу очите.
 • Откако ќе се исуши, ќе направам лјаболчниците и ќе нацртам насмевка со црвен маркер.

 • И да завршам, ќе направам сјајот на очите.

И вака нашата маргарита е убава за украсување. Можете да направите неколку и да ги поставите во вазна.

Се надевам дека ви се допадна, се гледаме во следниот занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.