Брош за медицинска сестра со гума ева

Медицинските сестри Тие имаат многу убава професија што се грижи за нас и е свесна за нашето здравје. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова гума медицинска сестра ева Што можете да користите како брош или да украсите занает и да му го дадете на некој што е посветен на медицинска сестра.

Материјали за правење брош на медицинската сестра

 • Ева гума
 • Тијарес
 • Топол лепак или силикон
 • копчиња
 • Рачен удар
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Лим или компас
 • Руменило и стапче за очи

Постапка за извршување на брош за медицинска сестра

 • За почеток ви треба круг од ева гума во боја на кожа.
 • Руднички мерки Со дијаметар од 6 см и ќе го исечам со помош на овој лист, но ако го немате, можете да користите компас.
 • Одам да го обележам фурнирот на парче кафеава ева гума да направам коса
 • Со црн маркер ќе нацртам преглед и ќе направам неколку линии како детали.

 • Откако косата ќе заврши, исечете ја.
 • Сега ќе ја направам истата постапка што треба да ја направам униформното капаче.
 • Makeе направам полукруг и ќе го исечам обликот на украсот.

 • Откако ќе завршат 3-те парчиња, ќе им се придружиме со врел силикон.
 • Да ја завршам главата ќе направам а црвен крст со маркер на главата парче.

 • Време е да се украсуваат лицето на медицинската сестра.
 • Мора да се стави очи, трепки, нос и уста.
 • Исто така, ќе и дадам малку боја на образите со руменилото и стапот.

 • За да можете да ја залепите главата на телото, треба да направите мал врат.
 • Исечете ги сите делови од телото.
 • Лепете ги рацете на ракавите.

 • Продолжувам со реверите од наметката на вратот.
 • Willе ги лепам ракавите на страните и веќе го имаме телото.

 • За да ја завршам медицинската сестра, ќе ја залепам главата на телото и ќе ја украсам униформата со неколку копчиња.
 • Ако сакате да го користите како брош ставете сигурносен игла од позади.
 • Можете исто така да украсите папка, тетратка, магнет, итн ...

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.