Многу едноставни и прилично прицврстувачи за завеси за есен

Здраво на сите! Сега, кога започнуваме време кога светлината почнува да се намалува, тоа е совршена опција да ставите малку стеги на нашите завеси за максимално искористување на светлината природно. Поради оваа причина, ви донесовме две опции за загради кои се многу едноставни за правење, кои се многу убави и кои несомнено ќе и дадат поинаков допир на собата.

Дали сакате да видите кои се овие две опции за стегање?

Материјали што ќе ни бидат потребни

  • За стегач број 1 ќе ни треба јаже, дебелина што најмногу ја сакаме, топол силикон и стапче за јадење.
  • Стегачот број 2 треба само еден прстен.

Досега се чини едноставно, нели?

Рацете на занаети

Стегач број 1: стегач за јаже.

Освен што е многу убава, оваа стега е лесна за правење и без сомнение дава топол допир на секоја просторија, нешто што е ценето за есен и зима. Ако сте од оние кои повеќе сакаат боја, можете да изберете јаже кое е обоено за да го направите овој стегач. Постојат многу опции и завршни работи во зависност од јажето што ќе го избереме.

Можете да го видите чекор по чекор овој занает следејќи го овој линк: Стегач за завеси со јаже и чепкалка за заби

Стегач број 2: едноставна стегалка со "невидлив" прстен

Главната предност на овој стегач е неговата едноставност, бидејќи можеме да ја направиме дури и со крута тркалезна нараквица. Значи, во секое време, можеме да ја направиме оваа стегалка и да им дадеме на нашите завеси поинаков допир. Друга предност е тоа Можеме да ја разликуваме формата на ткаенината што поминува низ прстенот и затоа да го смениме изгледот на стегачот. 

Можете да го видите чекор по чекор овој занает следејќи го овој линк: Брз и лесен стегач за завеси

И подготвени! Која од двете опции ви се допаѓа најмногу?

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.