Наредени картонски букви

Картонски букви наредени со ткаенина

Кога украсете ја детската соба, ние секогаш избираме да поставиме некои големи букви со твоите името. Ова, понекогаш, е прилично скапо, затоа денес ви даваме многу добра идеја за да не ве чини воопшто ништо, па заштедувајте малку.

Со неколку едноставни остатоци од ткаенина и неколку картонски чаршави ќе имате голем знак за украсување на која било детска соба. Значи, можете да дадете многу допир пооригинални и персонализирани до овој уникатен вид декорација.

Материјали

 • Картони
 • Остатоци од ткаенина, за да може да се печат.
 • Ножици
 • Лепак
 • Молив.
 • Правило

Proceso

Прво на сите ќе ја нацртаме секоја буква на името што сакаме да го изложиме на картон. Се препорачува овие букви да бидат правоаголни и изработени со линијар за да се олесни сечењето и сите да бидат еднакви по големина.

Откако ќе се нацрта, ќе сечеме многу внимателно, добро се грижи за аглите и шила. На овој начин, не ризикуваме да излезат деформирани букви.

Ние ќе ја надминеме картонската буква на ткаенината печат ќе ја обележиме нејзината контура оставајќи малку маргина и ќе пресечеме.

Конечно, ние ќе ја лепиме ткаенината на картонот добро зајакнување на аглите и советите. Не е потребно да го покриеме целиот заден дел бидејќи нема да се види кога виси на идот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.