Научете како да направите фаќач на соништа

Научете како да направите фаќач на соништа

Еве мал туторијал за тоа како да направите оригинален и лесен фаќач на соништа. Ниту, пак, мора да имате многу сложени материјали за да ги набавите и едноставно ќе ви треба малку пракса да треба да ја плетете мрежата, бидејќи дури и да изгледа многу комплицирано, треба да следите само неколку мали чекори и нема да биде навистина досадно .

Уживајте во тоа, бидејќи ќе биде многу полесно отколку што изгледа и бидејќи можете да ги комбинирате боите и пердувите по ваш вкус, ќе се покаже дека е доста декоративно за детската соба.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • жица
 • обоена волна
 • дрвени монистра
 • шарени пердуви
 • украсни помпони
 • украсни bвона
 • маркер за обележување
 • ножици
 • силиконски лепак

Прв чекор:

Ние ја пресекуваме жицата до големината што сакаме да ја собере сонувачот. Ние даваме облик на круг и ги свиткуваме нивните краеви за да можат да се закотват еден со друг. Фаќаме пари и го завиткаме околу жицата.

Втор чекор:

Ние целосно ја завиткаме жицата со волна и завршуваме со јазлење на нејзините краеви.

Трет чекор:

Одиме означи со маркерот стратешки осум поени. За да ги направиме еднакви, обележуваме четири точки во форма на крст. Останатите четири бода треба да одат во средина на другите обележани бодови. На овие точки ќе ја плетеме волната (со различна боја) што ќе се направи Пајажина.

Четврти чекор:

Така ќе ја јазлезиме волната.

Петти чекор:

Ние продолжуваме да ја поминуваме конецот во средината на страните што сме ги формирале со волна. Овој пат тие нема да бидат јазли.

Чекор шест:

Ги даваме сите можни кругови до за да се формира целосно Пајажина. На последниот дел го јазолуваме и го пресекуваме вишокот дел од волната.

Седми чекор:

За да ги направам висечките нишки што ги имам јазол три конци волна и јас имам плетенка. На крајот додадов а дрвена мушка и јас го имам јазол. Јас ја украсив пајажината со помпоните лепејќи ги со лепак-силикон.

Осми чекор:

Јас исто така залепив пердуви со лепак-силикон вметнувајќи го во дрвената мушка. Конечно поставив некои bвона плетејќи ги со конец. Сега само треба да поставите друго парче волна на врвот за да можете да го обесувате. Уживај.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.