Како да направите лустер со рециклирање на основата на ламбата

Дали сте еден од оние кои сакаат да даваат уште една употреба на работи што повеќе не ги користите? Дали се спротивставувате на фрлање на тој предмет што не го користите, но кој има сентиментална вредност за вас? Денес дојдов со нешто што може да ве интересира, добро ајде да видиме како да направиме лустер со рециклирање на основата на ламбата.

Па, како што можете да видите, се спротивставив на тоа да го фрлам и дадов друга употреба на таа стара столна ламба што веќе не работеше, создавајќи го овој тотално рециклиран лустер. Продолжете да читате што ви велам.

Материјали:

 • Нога за ламба за рециклирање.
 • Клешти.
 • Четка
 • Боја за болки во креда.
 • Ситно-грануларен шкурка.
 • Паста за моделирање.
 • Бел лепак.
 • Јаже од јута.
 • Ножици

Креативен процес:

 • Фати основата на ламбата и извадете го механизмот, кабелот, сијалицата ... избришете со влажна крпа за да се отстрани прашината.
 • На овие слики може да се види пред и потоа на нашиот проект.

 • Следно со клешти извадете ја пружината што ја држеше ламбата стакло, направете го тоа внимателно бидејќи може да скокне кога ќе го ослободите од едната страна.
 • Насликајте го првиот слој со боја шалска боја, во мојот случај бел цвет од јасмин (не сосема бел). Нека се исуши бојата.

 • Нанесете втор слој на боја и оставете го да се исуши неколку часа.
 • Со мека мрсна шкурка, тријте во области стратешко, така што се чувствува истрошено или гроздобер.

 • Сега подгответе ја основата каде што ќе се наоѓа свеќата. За тоа нанесете бел лепак во областа каде што ќе оди свеќата и со пастата за моделирање гледате како се прави платформата кружни и мазни.
 • Да го разбијам тој класицизам малку што го имам постави јаже од јута во тесните делови давајќи неколку вртења и врзувајќи се со јазол. Исечете го остатокот од конецот точно на јазолот.

Ставете свеќа на врвот и ќе ја имате подготвена оваа специјална, уникатна и персонализирана свеќница !!!.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.