Обележувачи со клипови

КЛИПИ

Здраво пријатели на CraftsON !!!. Септември веќе започна и со него го започнавме враќањето во рутината и на училиште, дека да по малку така е најдобро!

Денес ви покажуваме како да направите обележувачи со клипови, што ќе биде многу корисно затоа што на почетокот на курсот започнавме да ги користиме агендите и читањето книги. Тоа е многу лесен занает што може да се направи совршено дома со деца.

Материјал за изработка на обележувачи со клипови

МАТЕРИЈАЛНИ КЛИПОВИ

Како што можете да видите на сликата, материјалите што ќе се користат за изработка на овој занает се многу малку, ќе ни требаат:

 1. Клипови
 2. Шарени панделки.
 3. Ножици

Процес за правење обележувачи со клипови.

ПРОЦЕСНИ КЛИПС

Seeе видите како во еден момент ќе добиеме многу оригинални обележувачи или обележувачи !!!.

 • Исечете парче од околу 10 см. од лента, (големината на лентата не мора да биде многу кратка, во спротивно е покомплицирано да се врзе јазолот, и ако тие се премногу долги, тоа нема да го даде истиот ефект)
 • Врзете го на спој со хартија на крајот што е надвор од листот.
 • Додадете друга лента што одговара на претходната, па ќе биде позабавно.
 • И трето. Добро прицврстете ги јазлите за да не се одвртат со вретеното.
 • Исечете ги краевите на панделките за да биде поубаво.

КЛИПКИ ЗА КНИГА

Направете го истото со другите клипови ... можете да пробате повеќе ленти за да го видите резултатот.

РЕГЕНДА ЗА КЛПС

Како мене, ги имам во мојот дневник од различни бои и за да можам да разликувам различни делови од него.

Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира. Веќе знаете дека можете да го направите со најмалите во куќата бидејќи тоа е многу лесен занает, но со многу убав резултат, сигурно тие сакаат да го прават тоа и повеќе од тоа да го имаат во својата книга.

До следниот пат!!!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.