Обележувач за божиќни читања

точка

Во претходниот пост веќе ви покажавме како да завиткате книга како подарок со техника фурошики, и следејќи ја низата изненадувачки давање книга, во овој пост ќе направиме своја точка на книгата.

Мал детал, но сигурно приемникот нема да остане незабележан.

Материјали

 1. Картон или картон. 
 2. Лента за глава. 
 3. Лепак 
 4. Кристални монистра. 
 5. Божиќен украс. 
 6. Алуминиумски стапчиња и подлошки. 
 7. Машини.
 8. Пенкало

Proceso

точка

Ние ќе го обележиме обликувајте обележувач на картонот со пенкало. За да го направите ова, можеме едноставно да земеме обележувач и да го користиме како образец. Потоа ќе го исечеме и ќе направиме А. отворање во центарот на горниот дел.

точка

Потоа со лепак ќе ја закачиме лентата и ќе додадеме на крајот од неа украс од стаклена мушка Willе го сториме тоа со вметнување на мониста во алуминиумски стап и помагајќи ни со пинцетите да направиме мијалник за да можеме да го закачиме Божиќниот украс на крајот.

Конечно, само ќе треба да му оставиме на читателот лична порака во правоаголникот на точка на книгата. 

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.