Обележете или обележете го користејќи го остатокот од хартијата за да исечете некои пеперутки.

Areе направиме обележувачи со користење на остатокот од хартија за сечење матрици во овој случај, некои пеперутки; но можете да преземете кој било друг начин и да креирате своја обележувач.

Кога работиме занаетчиска работа и користиме матрица за да исечеме некоја форма, Секогаш имаме парче хартија каде сме удирале. Во денешниот пост ви покажувам како да го користите за да не оди директно на ѓубре и создадете убав обележувач за нашите читања.

Материјали за да се направи обележувачот на оваа пеперутка:

 • Остатокот од хартија исечена матрица.
  • Белешка: можете да удрите некои пеперутки во правоаголник за да го направите овој обележувач.
 • Умираат пеперутките.
 • Картон.
 • 3Д лепило.
 • Течен лепак.
 • Пинк пенкало.
 • Вежба.
 • Лента, чипка.
 • Умре исечена пеперутка.
 • Розово мастило.

Чекор по чекор за обележувачот:

 • Исечете правоаголник со мерењата што ги претпочитате. Оставете простор на дното за да можете да ја поставите обликот на пеперутка во друга боја.
 • Исечете друг правоаголник од картон со различна боја и дава сантиметар повеќе во должина и ширина.

 • Означи а лажни зашиени со розово пенкало, по контурата на хартијата со рез.
 • Превртете го и поставете 3Д налепници, Ова ќе додаде волумен на обележувачот.

 • Тогаш мастило најголемиот правоаголник околу неговиот преглед.
 • Сега ставете ја хартијата исечена матрица оставајќи половина сантиметар на секоја страна и во должина и во ширина.

 • На крај украсете ја обележувачот. Лепете ја пеперутката со течен лепак во просторот резервиран за неа.
 • Пробијте дупка во горниот дел, можете да ставите ѓубре ако сакате, врзете неколку ленти кои се комбинираат со избраните бои, во мојот случај роза и малку сурова чипка.

И, ќе имате подготвена супер слатка обележувач или да ја подарите сега кога се ближи денот на книгата. Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.