Обележувач за хартиено дрво

обележувачи за хартија од дрво

Обележувачите Тие се занает што можеме да го најдеме во илјада различни дизајни, кои се поубави. Денес ќе ви покажам како да го направите ова во форма на дрво користејќи исечоци од хартија што ми останаа од други работни места, па затоа е начин за повторна употреба и рециклирање на материјалот од нашите проекти.

Материјали за изработка на обележувачот

 • Украсени хартии и картички во боја
 • Обликувани ножици
 • Лепак
 • Кружни предмети или компас
 • Копчиња во боја

Постапка за изработка на обележувачот

 • Со помош на три предмети или кружни капаци од различна големина исечете три круга со дизајни што најмногу ви се допаѓаат. Моите имаат приближни мерења од 6, 7 и 8 сантиметри, соодветно.
 • Лепете ги од најголемите на минус еден врз друг како што покажува сликата.
 • Користете парче кафеава хартија или картон, формирајте го трупот на дрвото. Тоа е многу лесно и не ви требаат дезени, затоа ќе биде пооригинално и ако направите неколку сите ќе бидат различни.
 • Залепете го трупот на врвот на дрвото, што се трите кругови од хартија.

хартиени обележувачи дрвја

 • Сега дојде време да ја украсиме нашата креација. Useе користам копчиња, но вие можете да изберете што најмногу сакате, како помпони, бисери или што и да имате дома. И ова е нашата обележувач за дрво. Како што можете да видите, тоа беше супер лесно и многу брзо. Можете да ги комбинирате боите што најмногу ви се допаѓаат и ќе имате вистински чуда.

хартиени обележувачи дрвја

Овие обележувачи може да се користат за читање, но исто така и за украсување кутии, картички или каква било слика за детска соба. Сигурно изгледа одлично и многу оригинално.

Досега занает денес, се надевам дека ви се допадна. Се гледаме на следната идеја.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.