Ознака за подароци за Денот на вineубените

Февруари се ближи и ние треба да започнеме да размислуваме за тој датум кој многумина го мразат и кој другите го сакаат. Јас сум на мислење дека не затоа што сте за loveубени треба да направите подарок, вие можете да ја покажете својата loveубов на многу начини. И, ако сакате занаети, имате повеќе опции за правење подароци, без да трошите пари за тоа. Денес ви донесов детал да го придружувате подарокот, во овој случај некои бонбони, станува збор за правење ознака за подарок за Денот на вineубените и придружување заедно со убава фраза до подарокот.

Материјали:

 • Црвен картон.
 • Бел картон.
 • Розов картон.
 • Украсен картон.
 • Двострана лента.
 • Умре од срца.
 • 3Д налепници.
 • Црно пенкало.
 • Cица
 • Светло
 • Секач за умирање.

Процес:

 • Punе избувнеме две срца со ваква матрица. Ако го немаме, можеме да го нацртаме на картон и внимателно да го исечеме подоцна со ножици.
 • На украсениот картон ќе направиме правоаголник. Неговите димензии се 6 на 6 сантиметри.

 • Потоа ќе обележиме правоаголник 7 х 9 сантиметри и ќе ја лепиме украсената хартија со двострана лента. Ние ќе го поставиме на врвот како што е наведено на сликата.
 • Во најшироката област ќе навиваме кабел и ќе направиме јамка од едната страна. Како што се гледа на фотографијата.

 • Cutе исечеме правоаголник во црвениот картон 8 х 20 сантиметри и ќе преклопиме потоа десет сантиметри. И ние ќе ве удриме со двострана лента што направивме.
 • Putе ставиме фраза или порака што ја сакаме со црното пенкало.

 • Ние ќе ги залепиме срцата поставување 3Д налепници за да им се даде поголем волумен и ќе додадеме и некои сјајни за да ја завршиме декорацијата.
 • Со машината за умирање ќе направиме дупка во аголот и ќе врземе кабел. Ова ќе ни помогне подоцна да го прикачиме на подарокот.

И ќе ја имаме нашата ознака подготвена, Можеме да напишеме само посвета или порака а потоа врзете го на подарокот што сакаме да го дадеме.

Изгледа навистина убаво и вашиот примател ќе го сака. Се надевам дека ви се допадна, дека ве инспирира и дека ќе го примените во пракса.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.