Персонализирани етикети или ознаки за Божиќни подароци

божиќни подароци-картички-ознаки-донулумузични

Божиќните подароци тие се традиција секоја година. Ние секогаш сакаме да направиме што е можно пооригинално без да потрошиме многу пари, но ако тој подарок е направен од наша страна, тој има многу поголема вредност. Во овој пост ќе ве научам како да направите некои сопствени етикети или ознаки да им дадете овие празници и да им дадете многу личен допир на вашите кутии за подароци.

Материјали за изработка на ознаки за подароци

 • Украсени трудови
 • Картони
 • Украсена лента или васи лента
 • Тијарес
 • Лепак
 • Помпони
 • Мали нешта за украсување како снегулки, бисери ...
 • Ева гумени удари

Постапка за правење ознаки за подароци.

 • За да започнеме, ќе намалиме Правоаголници од 11 х 6 см. Големините можете да ги прилагодите на вашите потреби.
 • Toе ги намалиме закосените страни на врвот како што покажува сликата за да и се даде форма на етикета.
 • Сега со дупчење од дупка дупки, ќе направам по една на секоја ознака. И веќе ја имаме структурата на нашите ознаки за подароци.

Божиќ-етикети-1

МОДЕЛ 1.

Овој модел е одличен затоа што ги комбинира Новогодишни елки и тие се многу оригинални.

 • Исечете со украсени хартии (можете да ги користите оние што ви останаа од други занаети) два триаголника и лепете ги на картонот.
 • Со маркер, направете неколку ondas кои ќе бидат стеблата на дрвјата.
 • Ставете лента од кинта и исечете го она што останува.
 • Лепак срце или нешто слично и направете некои детали со зелени и црвени маркери.
 • Јас ќе користам а кабел да го врзат за подарокот.

Божиќ-етикети-2 Божиќ-етикети-3

МОДЕЛ 2.

Оваа ознака е одлична за деца затоа што има многу божиќна капа и забавно.

 • Исечете го основа на капа во украсена хартија и ставете го на етикетата. Потоа ставете одозгора белата лента и помпонот.
 • На дното поставете парче од лента украсена и украсена со неколку снегулки и детали во обележување на остатокот од етикетата.
 • Јас ќе користам а чистач на цевки за да може да го постави во полето.

Божиќ-етикети-5 Божиќ-етикети-6

МОДЕЛ 3.

Овој модел е поелегантно и се користи за ставање на името на лицето на кое ќе му го подарите подарокот.

 • Кратко парче хартија во друга нијанса до оној на картичката и залепете го на врвот. Исечете го она што останува.
 • Ставете парче од украсена лента во центарот и со ева гума направете комбинација од цвет и starвезда. Залепете го на ознаката.
 • Со кафеав маркер ќе направам имитација на бод како да е конец и, за да завршам, ќе направам да го напишам моето име со сребрен маркер.
 • Да го обесам од подарокот, ќе ставам средство за чистење на цевки.

Божиќ-етикети-7 Божиќ-етикети-8

И досега денешната идеја, се надевам дека ви се допадна. Ако сакате да научите да правите повеќе етикети, можете да ги видите ТУКА.

ознаки етикети scrapbooking donlumusical

И, ако сакате неколку оригинални кутии, ви предлагам да го погледнете ова видео.

Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.