Како да направите организатор за рециклирана боја

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. организатор за слики на бродот. Многу марки на бои користат контејнер во форма на брод, кој, дури и да е поширок или потесен, ќе изгледа одлично во овој организатор на цевки.

Материјали

Да го сториме организатор за слики ќе ви треба следново материјали:

 • Чипови цевки
 • Спреј боја
 • Топол силикон
 • Секач

Чекор по чекор

Да го започнеме организатор за слики сечење на компир цевки. Ако ги немате овие контејнери, можете да ги користите цевки за тоалетна хартија или де кујна хартија, но тие се многу потесни. Можете исто така да рециклирате Резервирајте лименки, но запомнете дека сите тие мора да бидат исти, со ист дијаметар и иста висина.

Ако сте одбрале да ги користите цевките, исечете ги на иста висина. Препорачувам да бидат со иста должина со вашите конзерви за боја или ако сакате малку помалку, но ако ги исечете подолго, сликите нема да изгледаат добро на работ, и нема да бидат толку впечатливи и убави.

Кога ги имате сите исечени мора обединете ги едни со други, за ова се применува силикон во пиштол долж една од цевките и лепи друга покрај неа, и така натаму, додека не завршиш ред. Создадете онолку редови колку што сакате и сторете го истото, спојувајќи се една под друга, но дека долната дупка се совпаѓа помеѓу две дупки.

Ако сакате да користите друг лепак што не е како Бел лепак o контактно лепилоДржете ги зглобовите со пинцета додека лепилото не се исуши и тие добро се лепат едни на други. Ако го направите тоа прво три одеднаш, а потоа залепете сè, ќе ви биде многу полесно.

Кога имате сè заедно време е да го направите малку поубаво. Најлесната работа е pintar структурата со спреј боја, но можете да користите акрилна боја со четка без никаков проблем.

За да го поставите, можете да го закачите на ѕид или поддржете го на полица или маса. Ако сте решиле да го обесите, мора да ставите две завртки o нокти на wallидот каде што сакате да го поставите. Со помошниот нож направете дупка во цевките каде што има завртките и закачете го организаторот таму.


И ќе го имате своето организатор за слики подготвена, само треба да ја наполните со сите ваши бои и ќе биде шарена и декоративна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маргаретта dijo

  Од овој агол, задниот трар-квитер има сличност со купето Hyundai Genesis. Мерцедес треба да ги направи своите автомобили многу помускулести и атлетски, а не како Бентли, ако тоа е сегментот во кој сакаат да се натпреваруваат со автомобилите од генерацијата W222. За ова тие треба да имаат повеќе исправена решетка и поголемо присуство.