Оригинален начин да дадете на Денот на в Valentубените

торба за подароци во последен чекор

Многу пати пакувањето со кое завиткаме подарок може да каже многу повеќе од самиот подарок. Поради оваа причина, во овој занает ќе направиме торба каде да го доставиме избраниот подарок за таа посебна личност.

Дали си спремен?

Materialsе ви требаат материјали

материјали за торби за подароци

 • Картон ролна тоалетна хартија
 • Топол лепак или силикон
 • Декоративна или подарочна хартија што ни се допаѓа, одбрав црвена бидејќи торбата е за Денот на вineубените
 • Јаже или лента.
 • Некој картон за да одговара на избраната хартија
 • И нешто да завиткам, избрав неколку чоколади.

Рацете на занает

1. Прво ќе одиме исечете парче хартија вистинска големина за завиткување на ролната од тоалетна хартија. Тогаш ние ќе завиткување на ролната, но оставајќи ги краевите расплетени. Можете да си помогнете со ставање парче лента за да ја држите хартијата, тогаш нема да се види бидејќи ќе биде покриено со повеќе хартија.

чекор 1 торба за подароци

2. Пред да завршите со лепење на хартијата на ролната, го удвојуваме работ дека повторно ќе преклопиме како што се гледа на сликата, со што ќе постигнеме подобра декоративна завршница со хартијата. Y лепиме со топол силикон или друг лепак. Претпочитам топол силикон бидејќи се суши многу побрзо.

Чекор 2 торба за подароци

3. Вметнуваме топол силикон или лепак во внатрешноста на ролната и ја ставаме и лепиме целата вишок хартија, со што се поставува внатрешноста на торбата.

чекор 3 торба за подароци

4. Ние ги спојуваме рабовите на еден од краевите и ги лепиме.

Чекор 4 торба за подароци

5. Ние ги спојуваме рабовите на другиот крај, во спротивна насока до тоа како ги споивме претходните. На оваа страна ние нема да ги залепиме, бидејќи тоа ќе биде отворот на торбата.

Чекор 5 торба за подароци

6. На незалепениот раб, ние правиме четири дупки како што се гледа на сликата подолу, а потоа ќе го поминеме јажето или лента што ја избравме од дупките. Ова тоа ќе ни овозможи да ја затвориме торбата.

Чекор 6 торба за подароци

7. Ние исековме фигура од картон, Одбрав да направам срце од црвен картон. Ти правиме малку дупка и го поминуваме низ еден од краевите на јажето и правиме јазол за да не се откине. На овој картон можете да напишете, да оставите украс или дури можете да ја направите формата наместо картон со фотографија. Потоа го врзуваме јажето и тоа е тоа.

Торба за подароци

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.